JUNIOŘI, MUŽI

MS juniorů Francie 2009

Mistrovství světa juniorů Brive – Francie, 5.-.8.8.2009

V minulém týdnu proběhlo ve francouzském Brive Mistrovství světa juniorů, kterého se také zúčastnila reprezentační čtyřka bez kormidelníka ČR kompletně složená ze závodníků VK Olomouc v sestavě Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána, Vojtěch Schlimbach. Trenérem posádky byl Petr Truhlář.

V kategorii čtyřek bez kormidelníka startovalo celkem 19 lodí. Ve středečních rozjížďkách skončila naše posádka po opatrném výkonu třetí za loděmi Slovinska a Austrálie a porazila lodě Srbska a Alžíru. Musela tak ve čtvrtek nastoupit v opravné jízdě a pokusit se probojovat do semifinále umístěním do 2. místa. Po výborném výkonu a ostrém nástupu po polovině trasy naše posádka tuto jízdu vyhrála o 1,5 sekundy před lodí Turecka a definitivně vyřadila z dalších bojů lodě Číny, Chorvatska a Polska.

Do páteční semifinálové jízdy posádka nastupovala s vědomým, že pokud bude chtít probojovat se do finále A mezi 6 nejlepších, tak bude muset porazit alespoň tři lodě a vyřadit tedy některého z favoritů závodu. Čtvrté místo (první nepostupové) po velmi kvalitním výkonu za loděmi Rumunska, Slovinska a Německa však znamenal postup do finále B a tedy souboj o celkové 7-12 místo. V tomto závodě však naše posádka získala cenný skalp lodí Ruska a domácí Francie.

Do finále B naši závodníci nastoupili s odhodláním vybojovat 1. nebo 2. místo a neskončit tak v konečném výsledku hůře než na osmém bodovaném místě. Po velkém boji a strhujícím finiši se to podařilo umístěním na 2.místě za lodí Turecka a před lodí USA o pouhé 2 setiny sekundy. Poraženy zůstaly lodě také lodě Francie, Ruska a Litvy.

Celkové 8. bodované místo v takovéto konkurenci je velice dobrým výsledkem. Potěšitelný byl také malý časový odstup od nejlepších lodí a dosažené časy v jednotlivých závodech.

Svou spokojenost s tímto výsledkem vyjádřili i ústřední trenér ČVS pan Přemysl Panuška a ústřední trenér mládeže ČVS pan Michal Vabroušek.

Mistrem světa této disciplíny se stala loď Velké Británie před loděmi Rumunska a Austrálie.

Autor: Petr Truhlář

 

Akce

20.05.2024
NÁBOR
01.03.2020

Nové zájemce o veslování přivítáme každý všední den po domluvě.

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz