FISA World Rowing Masters Regatta 2009 ve Vídni

FOTOGALERIE.               KOMPLETNÍ VÝSLEDKY.

Ve dnech 3.–6. 9. 2009 se ve Vídni konalo mistrovství světa masters veslařů FISA World Rowing Masters Regatta 2009. Naši veslaři zde v těžké konkurenci vybojovali čtyři tituly mistrů světa.

Letošní již 36. ročník měl rekordní počet přihlášených účastníků ze 45 zemí z celého světa.

Medailovou sbírku zahájily na osmě žen masters Pavlína Žižková a Blanka Vařeková, které startovaly ve společenství se závodnicemi z VK Hodonín, SVK Břeclav, LS Brno a WRK Donau. Tato posádka zcela ovládla svou jízdu a zvítězila v absolutně nejlepším čase.

O další dva tituly se postarali muži masters. Na čtyřce bez kormidelníka Lubomír Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula, Radek Vyhnálek dokázali zvítězit a obhájili titul mistrů světa masters z roku 2007. Skula s Herzánem společně s Martinem Johnem, Zdeňkem Johnem a kormidelníkem Františkem Lorencem pak nenašli přemožitele ani na čtyřce s kormidelníkem.

Posledním želízkem v boji o mistrovské tituly byla mixovaná osma mužů a žen. Posádka Zapletal, Herzán, Skula, Vyhnálek, Žižková, Vařeková, doplněná pardubickými závodnicemi Pustějovskou a Příhodovou, na kormidle opět s Lorencem si ve své kategorii nejlépe poradila nejen se soupeři, ale také s nepříznivými povětrnostními podmínkami a s přehledem si dojela pro čtvrté zlato z tohoto šampionátu.

Mimo výše zmíněné na tomto mistrovství startovaly ještě další čtyři olomoucké posádky. Počasí však jejich jízdám příliš nepřálo a ve vlnách a velmi těžkých povětrnostních podmínkách se jim nedařilo dle jejich představ. I přesto však stojí za zmínku čtvrté místo mužů masters na osmě, jejíž věkový průměr je 60. let. Tato posádka se představila ve složení Luboš Zapletal, Ladislav Řoutil, Radek Vyhnálek, Edvard Kožušník, Zdeněk Baleka, Jiří Holčík, Jan Drábek a Milan Vyroubal.

Přehled výsledků:

1. místo:
8+ žM kategorie C: Žižková, Vařeková + spol.
4- mM kategorie C: Zapletal, Herzán, Skula, Vyhnálek
4+ mM kategorie C: John M., Herzán, Skula, John Z., k. Lorenc
8+ mix kategorie B: Žižková, Herzán, Vyhnálek, Skula, Zapletal, Pustějovská, Příhodová, Vařeková, k. Lorenc

3. místo:
8+ mM kategorie D: Zapletal, Herzán, Vyhnálek, Skula, John M., Kožušník, Baleka, Řoutil, k. Lorenc

4. místo:
4+ mM kategorie F: Vyhnálek, Řoutil, Drábek, Vyroubal, k. Lorenc
8+ mM kategorie F: Zapletal, Řoutil, Vyhnálek, Kožušník, Baleka, Holčík, Drábek, Vyroubal, k. Lorenc

7. místo:
8+ mM kategorie C: Zapletal, Herzán, Vyhnálek, Skula, John M., John Z., Baleka, Kožušník, k. Lorenc

  

Akce

20.05.2024
NÁBOR
01.03.2020

Nové zájemce o veslování přivítáme každý všední den po domluvě.

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz