Životní jubileum Zdeňka Vičíka a Luboše Zapletala

S koncem roku, 31. 12. 2011, oslaví významná životní jubilea 80. a 60. let Zdeněk Vičík a Luboš Zapletal. Společně s přáteli z loděnice tuto událost oslavili již v pátek 16. 12. 2011.

Oba oslavenci se výrazně zapsali do historie nejen olomouckého, ale i československého veslování a stále je můžeme na naší loděnici vidět, jak se aktivně zapojují do klubového dění. Do dalších let přejeme oběma především hodně zdraví a vitality.

Zdeněk Vičík byl československým reprezentantem v 50. letech, kdy závodil v barvách vojenského klubu ATK. Následně dlouhodobě působil jako úspěšný trenér mládeže a později i dospělých, býval vedoucím veslařských středisek TSM, SVS-M, SCM a i v současné době se na trenérské činnosti stále ještě podílí. Jeho svěřenci vozili medaile nejen z republikových soutěží, ale i z mezinárodních regat. K jeho nejvýznamějším trenérským úspěchům patří zisk zlatých medailí na juniorských mistrovstvích světa v letech 1978 (2- Kabrhel, Vičík, společně s L. Zapletalem st.) a 1986 (4+ Krejčí, Menšík, Mariančík, Pazdera, korm. Mádl) a bronzová medaile z roku 1992 (2- Matuščík, Polášek).

Lubomír Zapletal patřil v 70. a 80. letech k nejvýznamnějším československým reprezentantům, medailistům z mistrovství světa, mistrovství Evropy a olympionikům. První velký mezinárodní úspěch zaznamenal jako strok tzv. Neapoleské osmy, která v roce 1969 zvítězila na 1. mezinárodní regatě FISA juniorů (nyní juniorské MS). Následovaly stříbrné medaile na ME 1971 (2-) a ME 1973 (8+), bronz na MS 1977 (4-), stříbro na MS 1979 (4-) a řada dalších finálových umístění na světových soutěžích.

Fotogalerie.

Životní jubileum Zdeňka Vičíka a Luboše Zapletala | VKOLOMOUC

Životní jubileum Zdeňka Vičíka a Luboše Zapletala | VKOLOMOUC

Životní jubileum Zdeňka Vičíka a Luboše Zapletala | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz