Zahájení veslařské sezóny 2010

se uskutečnilo také v sobotu 20.3.2010. Po vyhlášení výsledků Jarního běhu jsme volně přešli k vyvěšení klubové vlajky.

Letošní slavnostní zahájení závodní sezóny na vodě se konalo za velké účasti současných i bývalých veslařů a příznivců olomouckého veslování.

Po vyhlášení výsledků Jarního běhu 2010 si vzal slovo předseda VK Olomouc Ing. Zdeněk Toul, který přivítal všechny příchozí, stručně zhodnotil uplynulou 69. sezónu a nastínil, co nás čeká v sezóně nové, již 70.

V roce 2009 se náš klub umístil v celkovém hodnocení Českého poháru na 7. místě a drží si pozici nejlepšího veslařského klubu na Moravě. Kromě řady mistrovských titulů jsme v uplynulé sezóně zaznamenali i několik úspěšných mezinárodních startů. Na juniorském mistrovství světa ve Francii se představila čtyřka bez kormidelníka Slavík, Běhal, Vrána, Schlimbach. Dorostenci Smejkal, Veselý, Valčík, Zlámal a kormidelník Mlčoch startovali na čtyřce s kormidelníkem v Račicích na závodech Olympijských nadějí CEFTA. Bohužel z této posádky kromě Smejkala s Veselým nezbylo vůbec nic. Mezi dospělými se na závodech Světového poháru objevily Vyhnánková s Žižkovou na dvojce bez kormidelníka žen. Úspěšní byli také olomoučtí veteráni na mistrovství světa FISA Masters ve Vídni, kteří zde získali v celkovém součtu čtyři zlaté medaile. V zimní trenažérové sezóně se dařilo Žižkové, která si přivezla medaili z Mistrovství světa ve veslování na trenažéru v Bostonu.

Předseda Ing. Toul také zmínil, jaké změny jsme zaznamenali v roce 2009. Dovybavena byla posilovna, úpravy proběhly v trenažérovně, do provozu byl uveden bezpečnostní systém. Nyní čeká rekonstrukce na vnější část loděnice. Dále předal slovo panu hejtmanovi Ing. Martinovi Tesaříkovi, který pronesl svoji zdravici a z vlastní zkušenosti zmínil, jak je veslování krásný, ale tvrdý sport, nicméně dřina s ním spojená je krásná.

Všichni společně se těšíme, že následující sezóna bude přinejmenším stejně úspěšná a při jejím ukončení na podzim roku 2010 se sejdeme ještě v hojnějším počtu, abychom mohli společně zhodnotit rok uplynulý, ale také zavzpomínat na minulost a připravit se na období další.

Fotogalerie.

Zahájení veslařské sezóny 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz