Z Hodonína vezeme titul a dvě stříbra

Skvělý úspěch na MČR v jízdě na veslařském trenažéru zaznamenaly v sobotu 18.2.2017 naše veslařky. Pavlína Žižková získala zlato, Emma Benýšková a Vendula Večeřová se ozdobily stříbrnou medailí.

Mistrovský titul si v hlavní kategorii žen připsala Pavlína Žižková, která jízdou na jistotu jako jediná opět pokořila hranici sedmi minut a časem 6:57,6 min. nedala soupeřkám šanci.

Mezi dorostenkami se v nabité konkurenci dařilo Emmě Benýškové, jež i přes zdravotní indispozici brala stříbro. Pozadu však nezůstala ani ostatní děvčata. Markéta Zbořilová byla s vylepšeným osobním maximem 7:37,8 min. sedmá, pod osm minut se poprvé dostala i Sára Ševčíková (7:59,7 min.) na 23. příčce, Karolína Brázdová (8:02,1 min.) byla 25., Tereza Michalčíková (8:10,7) s osobním rekordem dojela na 32. místě, Lucie Truhlářová 36. a Viktorie Krejčí 43. 

V kategorii masters si pak letošní maximum vylepšila Vendula Večeřová, za což jí právem náleží také stříbrná medaile. Navíc převzala i pohár za vítězství v Českém poháru dané kategorie.

Za zmínku stojí také výkon juniorského mistra světa a Evropy Eduarda Bezděka, který úspěšně zvládl vstup do kategorie dospělých a v obrovské konkurenci starších a zkušenějších závodníků byl 12. mezi seniory do 23. let s osobním rekordem 6:18,6min.

Juniorky měly tři zástupkyně ve druhé desítce. Michaela Kodrlová, která si také vylepšila osobní rekord, Martina Bednářová a Adéla Trulářová si rozdělily 12.-14. příčku. Anna Hlaváčová a Veronika Chrbjátová osadily 31. a 32. příčkou. Junior Lubomír Opluštil se dělil ve své kategorii o 32. a 33. místo.

Na šampionátu startovali také Antonín Kučera, který byl 21. v kategorii mužů lehkých vah do 23. let, a také dorostenci Jiří Koutný, Michael Piškula a Tomáš Ludwig, kteří brali umístění v páté desítce.

Z Hodonína vezeme titul a dvě stříbra | VKOLOMOUC

Z Hodonína vezeme titul a dvě stříbra | VKOLOMOUC

Z Hodonína vezeme titul a dvě stříbra | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz