Z brněnské mezinárodní regaty vezeme 5 zlatých medailí

Až netypicky krásné počasí provázelo brněnskou mezinárodku. Z téměř klidné hladiny jsem vylovili 5 vítězství, po 2 si připsali dorostenky a juniorky, poslední zlatou přidali starší žáci.

Krásné slunečné počasí s mírným větrem a jednou sobotní bouřkou provázelo naše veslaře na brněnské přehradě. Starší žacvo a dorost závodili v sobotních rozjížďkách s postupem do nedělních finalových závodů. Junioři jeli závody systémem FISA - dopoledne rozjížďky, odpoledne finále.

V kategorii staršího žactva se nejvíce dařilo párové čtyřce starších žáků. Adam Pospíšil, Jan Řezáč, Vojtěch Hoskovec a Martin Bradáč s kormidelníkem Janem Holčákem zůstali nepřemoženi a po zásluze si odváží vítězný pohár. Adam s Honzou se rvali na dvojskifu ve finále A dojeli na krásném 3. místě.

Dvojskify starších žaček závodily ve finále B, párovka Daniela Hlavatá, Vendula Petrželová, Ellen Grossertová a Nikola Langerová s kormidelníkem Janem Holčákem ve finále B zvítězila.

Dorostenky vylovily z brněnských vod 2 vítězství. Nejdříve "cefťácká" čtyřka Sára Ševčíková, Lucka Truhlářová + VK Blesk + ČVK Praha suverénně ovládla své finále a potom i osma Ševčíková, Truhlářová, Šolle, Brázdová, k. Hlaváčová ve společenství s Třeboní zvítězila v závodě osem juniorek. Výborně zajela dvojka Karolína Brázdova, Eva Švejnohová (z LS Brno), která si 2. místem zajistila reprezentační dres pro Ceftu v Poznani.

Dorostenci se nejlépe prosadili v závodě dvojskifů, kde Filip Snášel s Michalem Grivalským obsadili 4. místo. Oba zasedli i do kombinované moravské osmy, která dojela těsně na 2. místě.

Juniorkám Anně Hlaváčové, Veronice Chrbjátové, Markétě Zbořilové a Tereze Michalčíkové se podařilo zvítězit oba dny v závodě párových čtyřek. Na skifu, dvojskifech a noncoxu dojely vždy druhé.

Jedinému juniorovi Václavu Chaloupkovi se podařil husarský kousek. V sobotním závodě skifařů se ve své premiéře probojoval do finále A a tam obsadil konečné 6. místo. V nedělní dělené jízdě dojel třetí.

Výsledky našich závodníků:

1. místo
4x+ žcis Pospíšil, Řezáč, Hoskovec, Bradáč s k. Holčák
4- dky - Ševčíková, Truhláčová + spol.
8+jky - Ševčíková, Truhlářová, Šolle, Brázdová, k. Hlaváčová + spol.
4x jky - Hlaváčová, Chrbjátová, Zbořilová, Michalčíková (sobota i neděle)

2. místo
2- dky - Brázdová + spol.
2x jky - Michalčíková, Zbořilová
            Hlaváčová, Chrbjátová
4- jky - Chrbjátová, Hlaváčová, Zbořilová, Michalčíková
1x jky - Zbořilová

3.místo
2x žcis - Pospíšil, Řezáč
1x jři - Chaloupka

Fotogalerie ZDE

Z brněnské mezinárodní regaty vezeme 5 zlatých medailí | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz