XX. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru Olomouc 2013

Opět po dvou letech, v neděli 17.2.2013, pořádal náš klub společně s ČVS již dvacáté mistrovství republiky na trenažérech. Viděli jsme řadu pěkných výkonů a zkrátka nepřišli ani olomoučtí veslaři.

Závodní program ráno odstartoval jízdami hendikepovaných závodníků na 1000m, kteří se dostavili v hojném počtu a jejich výkony patří opravdu k obdivuhodným.

Na klasické trati 2000 m pak následovaly jízdy dorostenek, kde měl náš klub původně dvě želízka v ohni. Bohužel pro nemoc nenastoupila Michaela Kidová a o co nejlepší umístění v této kategorii tak bojovala jen Petra Láhnerová. A velmi úspěšně, protože si ve výrazně vylepšeném osobním rekordu 7:34,5 min. vyjela konečnou čtvrtou příčku. V duchu nových osobních rekordů závodili také dorostenci. Nejrychlejším z trojice domácích závodníků byl Jakub Kuchař, kterému výkon 6:43,3 min. vynesl konečnou šestou příčku, do nejrychlejší desítky, na deváté místo, se díky velkému zlepšení dostal také Eduard Bezděk, který jel čas 6:49,4 min. Jen o další tři příčky dál, ale s nejvýraznějším vylepšením maxima, na 12. místě, byl Eduard Sklenář s časem 6:53,6 min.

V silné konkurenci juniorek si nejlépe vedla Petra Grohmannová, která pokračovala ve vylepšování "osobáků". Její letošní maximum jí vyneslo 19. místo před oddílovými kolegyněmi, které obě závodily po dvouměsíční tréninkové pauze, zapříčeněné nemocí a uzavíraly tak závodní pole. Kateřina Prchalová s časem 7:58,8 min na 20. a Tereza Dohnalová za 8:01,1 min. na 21. místě. Kategorii juniorů zastupoval Michal Kluka, který byl dalším, kdo dobře zúročil svoji zimní přípravu a zajel své osobní maximum. Čas 6:33,0 min. mu vynesl 14. příčku, a uzavíral tak "rychlejší" polovinu výsledkové listiny.

Kategorii žen ovládla Pavlína Žižková, která se jako jediná ze startujícíh dostala pod sedm minut a cílem projela v čase 6:52,3 min.

Závodní program uzavíraly kategorie veteránů, kde jsme měli také poměrně početné zastoupení. Vítězství v kategorii nad 70 let vybojoval Jiří Urban, tentokrát za 7:42,7 min. Na stupně vítězů s ním vystoupil i Milan Vyroubal (8:08,1 min.), který si zasloužil bronz. Mezi závodníky 60 - 69 let bral stříbrnou medaili Edvard Kožušník (7:23,2 min.), který celou olomouckou medailovou sbírku uzavřel. Dva zástupce jsme měli i v nejpočetnější věkové kategorii 40 - 49 let. Pavel Skula skončil v čase 6:57,3 min. na 11. místě, Martin John ze závodu odstoupil.

Součástí mistrovství republiky bylo i tradiční vyhlášení konečných výsledků Českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru 2012/2013. Zde jsme získali celkem pět pohárů, z toho čtyři vítězné. V dorostenkách přebraly pohár za vítězství jak Michaela Kidová, tak Petra Láhnerová, které dosáhly shodného bodové zisku. Dorostenec Jakub Kuchař přidal stříbrný pohár. A po vítězství získali ve svých kategoriích Pavlína Žižková a Jiří Urban.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie: organizátoři

                  závodníci

Fotogalerie Miloslava Fuksy.

Fotogalerie Petr Prchal.

Záznam České televize Sport v regionech ze dne 21.2.2013 od 5:30 min. vysílání ZDE.

XX. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru Olomouc 2013 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz