XX. MČR v jízdě na veslařském trenažéru

se konalo v sobotu 14.2.2015 u nás v Olomouci. Již tradičně se pořadatelé zhostili svého úkolu na jedničku a tak mohla Olomouc vidět opravdový svátek veslování.

V budově RCO jsme přivítali závodníky z České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Bohužel, chřipková epidemie, která postihla naši republiku, se podepsala na účasti hlavně v dorosteneckých kategoriích a hlavně zasáhla domácí závodníky. A tak i ti, co se po nemoci vrátili, nepodali svůj optimální výkon. Asi nejvíc nás to mrzelo u Adély Truhlářové, která měla našlápnuto na titul a nakonec se musela spokojit s 5. místem.

Ale i tak jsme se dočkali a můžeme se radovat ze dvou titulů mistryň republiky. První získala Pavlína Žižková v kategorii žen. Svým letošním nejlepším výkonem s přehledem kontrolovala závodní pole a zvítězila časem 6:55,3min před Lenkou Antošovou a Kateřinou Kopeckou. Druhý titul přidala Vendula Večeřová, která zvítězila v kategorii masters 40-49 let časem 7:45,1min. Na medaili dosáhl ještě Jiří Urban, který v kategorii masters 70-79let bral bronz.

Michaela Kidová skončila těsně pod stupni vítězů, v kategorii juniorek dojela na 4. místě za dvěma českými závodnicemi a reprezentantkou Maďarska. Michal Kluka dojel mezi muži na 24. místě, v kategorii seniorů B obsadil 7. místo. Posledním olomouckým závodníkem byl Milan Vyroubal, obsadil 5. místo v kategorii masters 70-79 let.

Pořadí našich závodníků:

Pavlína Žižková - 1. místo kat. ženy
Vendula Večeřová - 1. místo kat. žM 40-49
Jiří Urban - 3. místo kat. mM 70 - 79
Michaela Kidová - 4. místo kat. juniorky
Adéla Truhlářová - 5. místo kat. dorostenky
Milan Vyroubal - 5. místo kat. mM 70-79
Michal Kluka - 24. místo kat. muži, 7. místo muži sen B

Konečné pořadí českého poháru přineslo pro naše barvy vítězství Adély Truhlářové v kategorii dorostenek, vítězství Michaely Kidové v kategorii juniorek, vítězství Jiřího Urbana v kategorii masters 70-79 let a 2. místo Venduly Večeřové v kategorii masters 40-49 let.

Velké poděkování patří všem, kteří se zasadili o bezchybný průběh mistrovství. Děkujeme všem členům, kteří aktivně pomáhali s organizací, chystáním sálu, úklidem. Děkujeme sponzorům a příznivcům, rodině Sovových za lékařskému zajištění akce, děkujeme kamarádům z přerovského klubu za zapůjčení trenažérů, Benymu za zajištění dopravy, manželům Kuchařovým za úžasnou květinovou výzdobu, paní Oklešťkové za zajištění cen. Velký dík patří celému výboru VK Olomouc, který se dlouhodobě podílel na přípravě této akce. A v neposlední řadě děkujeme našim závodníkům za skvělou reprezentaci klubu.

Poděkování zdravotně postižených sportovců ZDE

Výsledky ZDE

Fotogalerie ZDE

Fotogalerie Petra Prchala ZDEXX. MČR v jízdě na veslařském trenažéru | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz