XVI. MČR v jízdě na veslařském trenažéru 2009

se konalo v sobotu 7.2.2009 v budově RCO v Olomouci. Akce se zúčastnili veslaři z oddílů z celé republiky v čele s reprezentanty.

Závody, konané pod záštitou a za přítomnosti hejtmana Olomouckého kraje Ing. Martina Tesaříka, předních představitelů ČVS a ČSTV, měly velmi pozitivní ohlas.

Olomoučtí závodníci se pyšní ziskem pěti medailí.
Dorostenec Jan Smejkal ve velkém boji a v osobním rekordu 6:38,7 min. získal stříbrnou medaili. Jeho oddílový kolega Petr Valčík skončil na 20. místě.
Další osobní rekord si vytvořila juniorka Denisa Vraštilová, která časem 7:55,6 min. obsadila 15. příčku. Denisa je příslibem do budoucna, protože s tímto časem by v kategorii lehkých vah do 23 let obsadila druhé místo.
Nejpočetneji byla olomouckými závodníky zastoupena kategorie juniorů. Nejlépe se dařilo Karlovi Běhalovi, který obsadil s časem 6:29,5 min. deváté místo. O příčku za ním se umístil Jakub Vrána (6:31,4 min.) a na 12. místě skončil Vít Slavík (6:34,1 min.). Poslednímu z olomouckých juniorů Vojtěchovi Schlimbachovi se tento závod příliš nevydařil.
Kategorii mužů lehkých vah ozdobil Jan Vetešník z Dukly Praha vytvořením nového českého rekordu jehož hodnota je nyní 6:10,4 min. Přemysl Pazdera se v kategorii do 23 let dělí o sedmou příčku (6:44,3 min.).
Pavlína Žižková v hlavní kategorii žen dosáhla na titul mistryně republiky s časem 6:49,2 min. Jana Vyhnánková obsadila časem 7:16,9 min. bronzovou příčku v kategorii žen do 23 let.
Vyvrcholením sobotního programu byl hlavní závod mužů. Ondřej Synek vytvořil nový český rekord, jehož hodnota je 5:41,8 min. Náš zástupce Michal Diviš skončil v kategorii U23 na sedmém místě, Jiří Došlík byl ve stejné kategorii devátý.
Další dvě medaile přidali do celkové kolekce veteráni. Radek Vyhnálek ve věkové skupině mužů mezi 50 až 59 lety nestačil pouze na Pavla Slámu z Lysé n. Labem a obsadil stříbrnou příčku. Miroslav Herzán vybojoval bronzovou medaili v kategorii 40 - 49 let.

Součástí této akce bylo i vyhlášení výsledků Českého poháru 2008/2009 v jízdě na veslařském trenažéru. Dorostenec Jan Smejkal se dělí o první příčku s brněnským závodníkem Ŕíčkou. Naše ženy obhájily svá umístění z loňského roku. Pavlína Žižková zvítězila v kategorii žen s plným počtem 45 bodů, stříbrnou příčku obsadila Jana Vyhnánková ziskem 35 bodů.

Více ve fotogalerii.

XVI. MČR v jízdě na veslařském trenažéru 2009 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz