World Rowing Masters Regatta Duisburg 2012

Ve dnech 5. - 9.9.2012 se v německém Duisburgu konalo mistrovství světa veteránů World Rowing Masters Regatta 2012 a úspěšně se ho zúčastnili i naši veslaři.

V Německu se dle očekávání sešla velmi silná konkurence téměř 3000 účastníků ze 44 zemí světa, starších 27 let. Jen pro zajímavost, nejstaršímu závodníkovi bylo 93 let. Náš klub reprezentovalo celkem sedm závodníků, kteří se představili v deseti závodech. Skromná výprava vybojovala čtyři medailová umístění.

Nejlépe si vedly ženy Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou na dvojce bez kormidelnice. V nejmladší veteránské kategorii A s přehledem zvítězily stylem start - cíl a obhájily tak loňský mistrovský titul. Spolu s Radanou Sochůrkovou a Zuzanou Fárkovou pak obhájily umístění z loňského šampionátu i na čtyřce bez kormidelnice v kategorii B, na které si připsaly stříbrnou příčku. Třetí místo uhájily na osmě žen kategorie B, kde naše závodnice doplnil kormidelník František Lorenc a veslařky z Hodonína.

František přidal třetí místo i na osmě mužů, do které usedl spolu se závodníky VK Slavia Praha. Jinak muži sbírali ve svých jízdách 5. a 6. místa. Lépe si vedli Radim Hlavica s Markem Vraštilem na čtyřce bez kormidelníka, doplnění pardubickými Tomášem Macasem a Karlem Nevřalou. Jak v kategorii B, tak mezi mladšími v kategorii A projeli cílem na 5. místě. Tito čtyři společně s dalšími pardubickými závodníky usedli také do osmy, na které jim příslušela 6. příčka. Stejného umístění dosáhli Radim s Markem i v závodě dvojek bez kormidelníka, a to jak v kategorii A, tak B. Úctyhodný výkon předvedl František Lorenc. Přesto, že je především kormidelník, usedl i na skifa a postavil se na start nejobsazenějších závodů celé regaty - skifu mužů kategorie B a C, tedy s věkovým průměrem více jak 36 a 43 let. Shodně se ve svých jízdách umístil na 6. příčce.

Fotogalerie.

World Rowing Masters Regatta Duisburg 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz