Smutná zpráva

Ve čtvrtek 2.2.2023 odešel v požehnaném věku 91 let do veslařského nebe vynikající sportovec, veslař, trenér, funkcionář a skvělý chlap pan Zdeněk Vičík.

Je zvláštní, jak taková zpráva člověka vždy zaskočí. Zdeněk Vičík patřil k loděnici víc jak 70 let. Pak si vybavíte ty desítky veslařů, kteří si dodnes připomínají jeho "nazdar, bratři dorostenci" nebo "hop slááájd". Už to neuslyší... Olomoucké i české veslování přichází o významnamnou osobnost.

Zdeněk Vičík začal veslovat v Olomouci koncem 40. let minulého století, v 50. letech startoval za ATK Praha. Stal se několikanásobným mistrem republiky, vítězem Primátorek a reprezentantem ČSR.

V roce 1970 začal působit v oddíle jako trenér. Nejprve vedl žákovské kategorie, následně dlouhodobě působil jako úspěšný trenér mládeže a později i dospělých, býval vedoucím veslařských středisek TSM, SVS-M. Největších úspěchů dosáhl se svými svěřenci v 80. a 90. letech, kdy olomoučtí junioři patřili pravidelně k republikové špičce. Jako reprezentační trenér vozil se svými svěřenci medaile z řady mezinárodních soutěží. K jeho nejvýznamnějším trenérským úspěchům patří zisk zlatých medailí na juniorských mistrovstvích světa v letech 1978 (2- Kabrhel, Vičík, společně s L. Zapletalem st.) a 1986 (4+ Krejčí, Menšík, Mariančík, Pazdera, korm. Mádl) a bronzová medaile z roku 1992 (2- Matuščík, Polášek).

Pokud mu to zdraví dovolilo, docházel stále do klubu, zajímal se o trénink a velmi rád pobýval mezi mladými veslaři. Jeho postřehy, rady a zkušenosti byly vždy cenné. 

Poslední rozloučení s ,,dědkem" Vičíkem proběhne tam, kde to měl nejraději, na loděnici VK Olomouc, v sobotu 25.2.2023 od 16.00 hod.

Kdo chce přijít a zavzpomínat, je zván.

Smutná zpráva | VKOLOMOUC

Smutná zpráva | VKOLOMOUC

Smutná zpráva | VKOLOMOUC

Smutná zpráva | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz