Slovácká regata Břeclav 2010

Příjemný víkend 28.-29.8.2010, ozdobený 12 zlatými medailemi, strávili naši závodníci z řad žactva až veteránů v Břeclavi, kde se konala již tradiční Slovácká regata.

Naštěstí se nevyplnila nepříznivá meteorologická předpověď a kromě lehkých dešťových přeháněk si veslaři na jihu užili i trochu slunečného počasí. V boji o medaile byli nejúspěšnější mladší žáci, kteří si domů odvezli pět cenných kovů. Celkem čtyři zlaté medaile si na krk pověsil František Hrubý, jenž zvítězil na skifu, spolu s Eduardem Bezděkem si připsali vítězství na dvojskifu a dvě zlaté medaile získali na čtyřce párové, kde je doplnili Filip Hlavica, Petr Kuchař a kormidelník Petr Kvapil. Pátou zlatou medailí uzavřeli sbírku mladších žáků Jiří Vaněk, Jan Bureš, Jakub Mazourek, Ondřej Kuzník a kormidelnice Monika Šimková taktéž na čtyřce párové. Ve stejné disciplíně - čtyřce párové - byli úspěšní a zvítězili i žáci starší Eduard Sklenář, Adam Portysch, Michal Kluka, Jakub Kuchař, na kormidle Monika Šimková.

Děvčata v kategorii žaček starších vybojovala dvě zlaté medaile. Nejprve zvítězila Jana Piechulová s Monikou Šimkovou na dvojskifu, Monika pak přidala ještě první misto na skifu.

Mezi dospělými závodili na řece Dyji Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach, kteří rozšířili olomouckou medailovou sbírku o vítězství na dvojce bez kormidelníka mužů. S nástrahami křivolaké trati si poradila také Jana Vyhnánková na skifu a společně s Pavlínou Žižkovou pak i na dvojskifu. Dvanácté, poslední, vítězství patřilo veteránské mixované osmě, která startovala ve složení Pavlína Žižková, Vít Komárek, Radek Vyhnálek, Ladislav Řoutil, Luboš Zapletal, Blanka Vařeková ve společenství s břeclavskými Blankou Mikýskovou a Slávkou Kouřilovou, na kormidle s Františkem Lorencem.

Kromě vítězství získali naši veslaři i řadu cenných druhých a třetích míst. Vložený byl také závod "předžáků" - malých veslařů, kteří se na oficiálních závodech představí až následující sezónu. Zde stojí za zmínku bojovný výkon Adiny Malé, která si poprvé vyzkoušela, jaké je bojovat o medaile a ze závodu si určitě odnesla nemalé zkušenosti.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

Slovácká regata Břeclav 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz