Primátorky 2014

101. ročník pražských Primátorek vyvrcholil v neděli 8.6.2014. Z třídenního závodního klání přivážíme 4 vítězství, 4 druhá místa a 1 třetí. Vítězné medaile získaly nejstarší a nejmladší kategorie.

Páteční program zahajovaly mixované posádky mladšího žactva, kde měl olomoucký klub první želízko v ohni.  Děti závodily na párových osmách na trati jeden kilometr dlouhé a kromě jedinečného zážitku si domů odvezly i cenné vítězství.  Posádka startovala ve složení Kateřina Šmídová, Karolína Brázdová, Lucie Truhlářová, Viktorie Krejčí, Martin Sedlák a kormidelnice Kateřina Hlaváčová ve společenství se závodníky Přerova. 

V sobotu pokračoval nabitý program rozjížďkami a semifinálovými jízdami ostatních kategorií, večer pak vrcholily finálové jízdy závodníků kategorie Masters. Vítězně projely cílem ženy masters v kategorii B Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Blanka Vařeková a kormidelnice Kateřina Hlaváčová ve společenství moravských závodnic. V kategorii D zvítězila posádka vedená Lubomírem Zapletalem, kterého podpořili Miroslav Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek před sestavou Martina Johna s bratrem Zdeňkem, Radimem Hlavicou, Markem Vraštilem, Ladislavem Řoutilem, Zdeňkem Balekou, Edvardem Kožušníkem a kormidelníkem Františkem Lorencem. Poslední olomoucké vítězství přidali ve společenství Jan Drábek, Jiří Urban, Vladimír Zapletal a kormidelník Roman Mrákava, veteráni v kategorii G, kde někteří již dosahují úctyhodného věku nad 70 let. 

Do nedělních finále postoupily všechny olomoucké posádky. Mezi nejúspěšnějšími byli na stříbrné příčce starší žáci Adam Zdráhal, Matěj Lorenc, Tomáš Feit a Dominik Šincl spolu s kolegy z Otrokovic. Stejné místo patřilo také dorostenkám Michaele Kidové, Petře Láhnerové, Adéle Truhlářové, Barboře Prchalové, Martině Bednářové a kormidelnici Kateřině Hlaváčové. Hlaváčová brala stříbro také společně s Žižkovou a Večeřovou v závodě osem žen.

Velice pěkné bronzové úspěchy zaznamenaly žačky starší, dorostenci a junior Michal Kluka.

Fotogalerie ZDE

Primátorky 2014 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz