Primátorky 2008

Tři finálová umístění a jedno cenné vítězství si přivezli naši veslaři z Prahy, kde se konal již 95. ročník tradičních Primátorek.

V závodě osem žen zvítězily Jana Vyhnánková a Pavlína Žižková, které usedly do lodi společně s děvčaty z VK Slavie Praha, VK Slavie Děčín a VK Přerov. Pavlína s Janou obhájily tento titul již potřetí v řadě.

Zástupci našeho klubu nechyběli v hlavním finále osem dorostenců. Jan Smejkal, Petr Valčík, Jiří Zlámal, Vojtěch Schlimbach a Martin Švec společně s veslaři z VK Přerov dojeli na 4. místě. Junioři Jakub Vrána, Josef Tetera, Vít Slavík, Karel Běhal, Přemysl Pazdera, Jiří Barták a kormidelník Martin Mlčoch + ČVK Brno se umístili v závodě osmiveslic juniorů „O zlaté veslo hlavního města Prahy“ na místě pátém. Výkon mužů Jakuba Weigela, Víta Komárka a Michala Diviše, kteří startovali v kombinované posádce s ČVK Brno a VK Hodonín stačil na celkové 7. místo.

Smůla provázela olomoucké veterány, kteří během technických problémů po startu získali takovou ztrátu za závodním polem, že již nebylo prakticky možné ji během velmi rychlé kilometrové trati jakkoliv dohnat. Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Konvička, Pavel Skula, Radek Vyhnálek, Zdeněk John, Zdeněk Baleka, Eduard Kožušník a kormidelník František Lorenc dojeli se zklamáním na celkovém 4. místě.

Primátorky 2008 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz