Opět vítězíme na Primátorkách

Po dlouhé pětileté pauze se veslaři vrátili na řeku Moravu v centru Olomouce. Tento sport k městu neodmyslitelně patří více jak 80 let a olomoučtí veslaři vozí stabilně medaile z domácích ...

i mezinárodních závodů.
V prvních červnových dnech se jel v Praze již 110. ročník slavných Primátorek. Tyto závody jsou veslařským svátkem, každý touží po medaili z tohoto sportovního klání. Letos se to povedlo hned pětkrát.
Dorostenky Barbora Dostálová, Anežka Urbánková a Viktorie a Terezie Tenglerovy spolu s veslařkami z VK Smíchov projely vítězně cílem a pokračují tak ve vítězné šňůře olomouckých dorostenek.
Husarský kousek se ovšem povedl juniorkám. Hana Hockaday, Amálie Drahotuská, Markéta Holčáková, Lucie Mrkvová, Michaela Uličná a Eva Slepičková doplněné o 2 veslařky z Brna vtrhly nebojácně do hlavního závodu a přesvědčivě zvítězily ve své juniorské kategorii. Ve starší kategorii žen dojely celkově druhé a nechaly za sebou celou řadu reprezentantek. Loď velmi zkušeně vedl vynikající kormidelník František Lorenc.
Do další vítězné lodi kategorie masters zasedla Vendula Nevřalová. Mezi muži masters si zlaté medaile pověsili na krk Karel Nevřala, Martin Polášek v kategorii E a Jiří Urban v kategorii I.
Nutno dodat, že ve finále A byly i lodě starších žaček, které dojely na 3. místě. Osmy starších žáků a juniorů obsadily 5. příčku.
Velká smůla postihla dorostence, kteří nedokončili ani rozjížďku. Za špatné kormidlování byli diskvalifikováni. Tento závod je pro kormidelníky nesmírně náročný a naše loď doplatila na boční vítr. Kluci si to ale určitě napřesrok vynahradí.

Fotogalerie ZDE

Výsledky ZDE

Opět vítězíme na Primátorkách | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz