Na soustředění do Račic

odjeli v pondělí dorostenky, dorostenci, junioři a muži. Počasí je mimořádně příznivé a tak veslaři mohou v klidu polykat první kilometry...

Na kanále se spolu s nimi připravují i veslaři z Bratislavy a Jindřichova Hradce. Nejvíce kilometrů navesloval zatím Martin Kummer, který je v Račicích už od neděle. Sportovci, kteří nemohli odjet do Račic, se připravují intenzivně doma na řece Moravě. 10. dubna čeká všechny Mezinárodní mistrovství na dlouhých tratích.

Za krásného slunečného počasí proběhlo prvních pět dnů jarního soustředění. Závodníci již mají za sebou velkou porci kilometrů na vodě i v běhu okolo kanálu. Na většině je již znát velká únava, ale také odhodlání využít skvělých podmínek k přípravě na MČR na dlouhých tratích.

Při měřeném běžeckém testu na 5 km byl ve společné kategorii juniorů a mužů nejrychlejší Víťa Slavík před Jakubem Gefingem a Vojtou Schlimbachem. V kategorii dorostenců zvítězil Martin Kummer, který svým časem zaostal o pouhých 10 sekund za Vítkem a v absolutním pořadí by tak obsadil 2. místo. Na druhém místě se mezi dorostenci umístil Jirka Veselý, třetí byl Jakub Kopřiva.

Jako každý rok byl proveden také test výbušnosti a síly nohou při výběhu schodů na tribuně. Nejrychlejším mezi muži a juniory byl Jakub Vrána těsně před Jakubem Gefingem a Vojtou Schlimbachem. V dorostenecké kategorii vyhrál Michal Koutný před Jakubem Kopřivou a třetím Jirkou Veselým. Z děvčat byla nepatrně rychlejší Petra Grohmannová před Aničkou Smejkalovou.

Součástí soustředění bylo také již tradiční fotbalové utkání na místním velkém fotbalovém hřišti na 2x 45 minut. V napínavém souboji bylo šťastnější družstvo kapitána Petra Truhláře, které těsně porazilo tým kapitána Víti Komárka 10:9 a následně bylo šťastnější i v penaltovém rozstřelu. Největší hvězdou zápasu byl Vojta Schlimbach, který vstřelil šest gólů.

V posledních dvou dnech čeká ještě závodníky sobotní dvoufázový trénink na vodě a nedělní měřený závod na 6000 m na dvojkách bez kormidelníka a na skifech.

Fotogalerie

Na soustředění do Račic | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz