Na Primátorkách 6x na vítězném platě

Skvělých 6 vítězství v kategorii mladší žactvo, dorostenky, juniorky a ženy masters a muži masters přinesly pražské Primátorky ve dnech 18. - 20. 9. 2020. Gratulujeme!

Vítěznou serii otevřeli v pátek naši nejmladší. Párová osma mladšího žactva ve složení Markéta Paroulková, Anežka Urbánková, Nela Kukačová, Nikol Bubniaková,  Jan Pospíšil, Štěpán Doubrava, David Vlček, David Skopal s kormidelníkem Janem Holčákem zvítězila v prvním děleném závodě a po zásluze si odváží z Prahy zlaté medaile.

V sobotu začal hlavní program rozjížďkami. Na start se dorostenky postavily oslabené o strokyni Janu Slepičkovou a Veroniku Zámostnou z SK Hamr, kterým se, stejně jako celé dorostenecké reprezentaci,nevyhnula po startu na regatě ve Villachu nařízená karanténa. Nicméně naše děvčata rychle doplnila sestavu a vítězstvím v sobotní rozjížďce si zajistila přímý postup do nedělního finále. Ve finále naše loď rozdílem 4s zvítězila. Medaile si na krk pověsily Nikola Langerová, Hana Hockaday, Ellen Grossertová, Vendula Hrubá s kormidelnicí Kateřinou Hlaváčovou a s kolegyněmi z Otrokovic a Hamru.

Juniorky mají společný závod s ženami. Karolína Brázdová spolu s Adélou Brokešovou a závodnicemi z LS Brno se probojovaly do finále A. Tam nejen vybojovaly skvělé celkové 3. místo, ale mezi juniorkami zaslouženě zvítězily.

Nedělní finale zahájily kategorie masters. Nejdříve mezi ženami kat. D vítězně bodovaly Pavlína Žižková s Blankou Vařekovou doplněné závodnicemi z moravských oddílů, poté zasáhli do bojů muži masters. Čistá olomoucká osma kormidlovaná Františkem Lorencem zvítězila v kategorii F ve složení Luboš Zapletal,Martin Polášek, Radek Vyhnálek,  Karel Nevřala, Antonín Vykydal, Edvard Kožušník, Milan Revay, Ladislav Řoutil. V kategorii I si zlato odváží Jiří Urban.

Starší žáci David Sklenář, Daniel Bartoš, Michael Bubniak, Radovan Šolle vytvořili posádku spolu s kolegy z ČVK Brno. Ve finále si vybojovali 3. místo.

Fotogalerie ZDE

Na Primátorkách 6x na vítězném platě | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz