MSJ Hamburk 2014

se konalo ve dnech 5. - 10. 8. 2014 v německém Hamburgu tentokrát i za účasti závodnic z Olomouce. Z dráhy na starém Labi přiváží 11. místo.

Naše závodnice se Michaela Kidová, Tereza Dohnalová, Petra Láhnerová a Lucie Čermáková se pod vedením trenérky Hlaváčové na mistrovství tvrdě připravovaly celý červenec.

Do semifinálových bojů postoupily přes rozjížďky a opravy. V semifinále porazily lodě Polska a Nového Zélandu a obsadily 4. místo, což jim určilo start ve finále B.

V neděli foukal na hamburské dráze velmi silný boční protivítr, který zvýhodňoval krajní dráhy 5 a 6. Naše závodnice byly podle výsledků ze semifinále nasazeny do dráhy č. 3, což bohužel velmi ovlivnilo výsledek závodů. Naše čtyřka měla rozhodně na to, aby bojovala o lepší výsledek. Vítr byl tak silný, že na finále A rozhodli rozhodčí o nasazení nejrychlejších lodí do výhodných drah 5 a 6. Čímž bylo předem rozhodnuto a pořadí závodů, protože ostatní dráhy neměly téměř šanci. Zrodilo se spoustu kuriozních výsledků, např. vítěz skifu juniorů "nadělil" druhému v pořadí 21 sekund, vítězná skifařka jela čas 9:45,1min, mezi první a šestou osmou juniorek byl rozdíl 42sekund atd.

Vystoupení českých závodníků ozdobila jediná medaile a to zlatá, kterou přiváží dvojka juniorů Lukáš Helešic, Miroslav Jech.

Umístění českých závodníků:

1. místo                 2- jři   Jech - Helešic
7. místo                 4- jři   Machač, Veselka, Jakoubek, Tikal
10. místo               4x-jky Žabová, Matušíková, Zapletalová, Valsová
11. místo               4- jky  Kidová, Dohnalová, Láhnerová, Čermáková L.
13. místo               4x- jři  Inger, Grabmuller, Kuchař, Šimoník
14. místo               2x jky  Škvorová, Ondráčková K.
19. místo               1x jři    Hellebrand
23. místo               1x jky   Nečasová

Fotogalerie ZDE

Výsledky ZDE

MSJ Hamburk 2014 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz