Mistrovství Evropy 2020 v jízdě na veslařském trenažéru

se konalo v sobotu 11.1.2020 na domácí půdě v Praze. Současně bylo vyhlašováno také Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru a rozhodně nechyběli ani olomoučtí závodníci.

Jako první z našich se na klasické dvoukilometrové trati představili veteráni. Mezi muži masters v kategorii 50+ měl trochu smůlu Karel Nevřala, který v posledních pár metrech přišel díky drtivému závěru Martina Tichého z pražské Slávie o druhou příčku a bral v pěkném čase 6:28,4 min. bronz. V rámci MČR to pro něj znamenalo stříbro. Další evropskou bronzovou a národní stříbrnou medaili přidal Jiří Urban, který startoval v kategorii M75+. Mezi ženami masters hájila olomoucké barvy Vendula Večeřová, která projela cílem na pátém místě. V české konkurenci jí její výkon vynesl konečnou bronzovou příčku. 

Další dva zástupce jsme měli v kategorii mužů do 23 let. František Hrubý si splnil své očekávání časem 6:28,6 min. a obsadil ve velké konkurenci 28. místo, Václav Chaloupka bral v čase 6:47,3 min. 44. příčku. 

V kategorii juniorů si svůj osobní výkon vylepšil Filip Snášel, kterému za čas 6:35,3 min. připadla 21. příčka, Petrovi Čížkovi se závod příliš nevyvedl a s časem 6:55,7 min. byl 48. 

Nejmladší kategorií byli na těchto závodech dorostenci a ani tady naše barvy nechyběly. Bojovný výkon předvedl Honza Řezáč, který sice nevylepšil své osobní maximum, ale i přesto se dokázal udržet v nejlepší desítce, kdy s časem 6:49,5 min. bral deváté místo. Vojta Hoskovec byl v čase 7:05,8 min. na 24. místě, Matěj Kratochvíl projel cílem v čase 7:30,5, což mu stačilo na 41. příčku. 

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie. 

Odkaz na pár videí z akce od Martina Brázdy.

Mistrovství Evropy 2020 v jízdě na veslařském trenažéru  | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz