Mistrovství ČR juniorů, seniorů a masters 2009

Velmi úspěšný víkend 3. – 5. 7. 2009 prožili naši veslaři v Račicích, kde se konalo MČR juniorů, seniorů a masters. Domů si odvezli celkem jedenáct zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Ženy Jana Vyhnánková a Pavlína Žižková zcela ovládly nepárové disciplíny. Zvítězily na dvojce bez kormidelnice, stejně tak spolu s Blankou Vařekovou a brněnskou Vrecníkovou také na čtyřce bez kormidelnice, do třetice pak přidaly i zlato z osmy, kde je doplnila ještě Žaneta Smejkalová a závodnice Pardubic a Ústí nad Labem. Pokud uvážíme i zlato z osmy veteránek, stala se Žižková se čtyřmi republikovými tituly nejúspěšnější ženou mistrovství.

Dobrou formu ukázali i junioři, kteří vybojovali dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána, Vojtěch Schlimbach a kormidelník Martin Mlčoch zvítězili na čtyřce s kormidelníkem a společně s kolegy z Bohemians Praha a Pardubic také na osmě. Na čtyřce bez kormidelníka obsadili druhou příčku.

Juniorka Denisa Vraštilová vybojovala bronz na čtyřce párové, další bronz přidali muži Jakub Gefing, Vít Komárek, Jakub Weigel, Přemysl Pazdera a Martin Mlčoch na čtyřce s kormidelníkem.

Součástí této sportovní události bylo i Mistrovství ČR kategorie masters. Veteráni byli velmi úspěšní a celkem šestkrát vystoupili na stupně nejvyšší. V různých věkových kategoriích dokázali dvakrát zvítězit na čtyřce bez kormidelníka, třikrát na osmě a sbírku uzavřeli mistrovským titulem na čtyřce s kormidelníkem. Nejúspěšnějšími olomouckými závodníky ve veteránské kategorii se stali Luboš Zapletal, Pavel Skula, Miroslav Herzán, Radek Vyhnálek a František Lorenc.

Tímto mistrovstvím byla zakončena první část veslařské sezóny.

Více ve fotogalerii.

Kompletní výsledky zde.

 

Mistrovství ČR juniorů, seniorů a masters 2009 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz