Mezinárodní regata juniorů Brno 2013

se konala za velmi větrného počasí ve dnech 18. - 19. 5. 2013 na Kníničské přehradě. Olomoučtí závodníci si odváží 2 vítězství, 3 druhá místa a další cenné body do celkového bodování poháru.

Závody byly bohužel ovlivněny nepřízní počasí a tradičním větrem. V sobotu byly vlny ještě snesitelné, v neděli se už nedalo mluvit o podmínkách vhodných pro veslování. Vítr postupně sílil, stále méně závodníků dojíždělo na start a do cíle. Při závodě párových čtyřek juniorů se potopily 3 lodě a juniorky ze Smíchova musely nedobrovolně opustit svoji osmu a dojet k platu na člunech záchranářů. Vodu přehrady zakusil i Petr Kvapil.
O to více si musíme považovat vítězství dvojky dorostenců Kuchař - Bezděk, kteří se s tratí a vlnami poprali nejlépe. V neděli také zvítězil ve své dělené jízdě na skifu Michal Kluka a odváží si cennou medaili. Dorostenky vybojovali druhé místo na čtyřce "bez", kdy je porazila pouze loď Německa, taktéž juniorky Čermáková - Grohmannová na dvojce "bez" v nedělním finále podlehly jen soupeřkám z Německa. Druhé místo vyjeli i dorostenci Bezděk, Kuchař a Sklenář ve společenství na osmě.

Výsledky ZDE

Fotogalerie ZDE

Mezinárodní regata juniorů Brno 2013 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz