Mezinárodní mistrovství Slovenska v Banské Bystrici 2010

V sobotu 6.3.2010 se naši veslaři z řad žactva, dorostu a dospělých zúčastnili definitivně posledních halových závodů této zimy a rozhodně se v konkurenci osmi zahraničních klubů neztratili.

Celý program závodního dne odstartovaly mladší žačky, které absolvovaly trať o délce 500 metrů. Zde vybojovala třetí příčku a domů si odvezla svoji první trenažérovou bronzovou medaili Jana Piechulová. Její kolegyně, nejmladší členka výpravy, Adéla Truhlářová byla čtvrtá.

Další zástupkyně měl náš oddíl mezi staršími žačkami. Obě děvčata absolvovala dráhu 1000 metrů v nových osobních rekordech. A obě si za to vysloužily uznání v podobě umístění na stupních vítězů. Kateřina Prchalová brala stříbro, Tereza Dohnalová bronz. V kategorii starších žáků jsme měli taktéž dva mladé a nadějné veslaře. Tentokrát o chlup rychlejší byl Michal Kluka, kterému výsledný čas stačil na konečné sedmé místo, o příčku níž, osmý, se umístil Adam Portysch.

Tomáš Vodák byl jediným závodícím olomouckým dorostencem. Jeho kategorie byla nejobsazenější ze všech a závodilo se celkem ve třech jízdách. V té svojí Tomáš vyhrál, přesto našel v další jízdě přemožitele a v konečném hodnocení mu náleží stříbrná medaile, o kterou se dokonce dělí ještě s jedním závodníkem, jenž dosáhl na trati 2000 metrů absolutně shodného času.

Mezi dospělými měl náš oddíl své favority jak mezi ženami, tak mezi muži. V hlavní kategorii žen zvítězila na slovenském šampionátu již potřetí v řadě Pavlína Žižková. Hlavní kategorie mužů patřila tradičně domácímu borci, původem kanoistovi, avšak zahanbit se nenechali ani ti olomoučtí. Michal Diviš si bez větších potíží dojel do cíle pro stříbrnou medaili, Jakub Vrána rozšířil svoji medailovou sbírku o cenný bronz.

Kompletní výsledky.

Fotogalerie.

Video.

Mezinárodní mistrovství Slovenska v Banské Bystrici 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz