Medailové žně v Račicích

Mistrovství dorostu, juniorů a seniorů se konalo poslední červnový víkend v Račicích. A pro nás bylo velmi úspěšné. Celkem 12 sad medailí a spousta finálových umístění.

Dvě zlaté si na krk pověsily juniorky Eva Slepičková a Michaela Uličná, zvítězily ve dvojce juniorek a čtyřce "bez" žen, kde startovaly v reprezentační juniorské posádce. Třetí zlatou si vyjely juniorky Holčáková, Čapková a Grossertová na osmě.
Nejvíce stříbrných medailí - celkem čtyři - si na krk pověsila Amálka Drahotuská. Brala stříbro za skif žen lehkých vah a zároveň za kategorii do 23 let. To stejné pořadí si vyjela na dvojskifu s kolegyní z ČVK Brno, také stříbro za ženy i ženy do 23 let. Další stříbro vybojovala dvojka dorostenek Veronika Snášelová a Anežka Urbánková. A pro stejný kov si přijela dvojka dorostenců Ondřej Ptáček, Štěpán Doubrava.
Sbírka medailí by nebyla úplná bez bronzu. Byly celkem 3. Za dvojskif dorostenců Štěpán Kyjevský a David Skopal, za dvojskif mužů do 23 let Michael Grivalský a Vojtěch Kolomazník. Třetí bronzová medaile patří osmě dorostenců Wolf David, Ptáček Vojtěch, Josef Zavadil, Štěpán Kyjevský, David Skopal, Ondřej Ptáček, Štěpán Doubrava, Jakub Pavlita s kormidelnicí Ellen Grossertovou.

Nyní má většina závodníků zaslouženou pauzu po první polovině sezony. Pouze Míšu Uličnou a Evu Slepičkovou čeká tvrdá letní příprava před juniorským mistrovstvím světa v Kanadě. Tak jim budeme držet poslední srpnový víkend palce.

Medailové výsledky našich závodníků:

1. místo
2- jky - Slepičková, Uličná
4- ženy - Slepičková, Uličná + spol.
8+ jky - Holčáková, Čapková, k. Grossertová + spol

2. místo
2- dky - Urbánková, Snášelová
2- dci - Ptáček O., Doubrava
1x ž LV sen B - Drahotuská
1xžLV - Drahotuská
2x ž LV sen B - Drahotuská + ČVK Brno
2x žLV - Drahotuská + ČVK Brno

3. místo
8+ dci - Pavlita, Doubrava, Ptáček O., Skopal, Kyjevský, Zavadil, Ptáček V., Wolf, k. Grossertová
2xdci - Kyjevský, Skopal
2xm sen B - Kolomazník, Grivalský

Fotogalerie ZDE

Medailové žně v Račicích | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz