MČR ve sprintu Račice 2012

se konalo v pátek 28.9.2012 a do Olomouce přineslo osm medailí. O zisk cenných kovů se postaraly ženské složky - dorostenky, juniorky a ženy.

Kompletní sadu medailí si zajistily ženy Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou vítězstvím na osmě ve společenství s VK Smíchov, na dvojce bez kormidelnice skončily na druhém místě a společně s Blankou Vařekovou a přerovskou Zuzanou Fárkovou završily medailovou sbírku bronzem na čtyřce bez kormidelnice.

Dvě medaile si z Račic odváží juniorka Petra Grohmannová, a to bronzovou z párové čtyřky a stříbrnou z osmy.

V konkurenci se neztratily ani naše dorostenky. Sadu medailí doplnily o jedno stříbro a dva bronzy. Kateřina Prchalová s Terezou Dohnalovou dosáhly ve velmi vyrovnaném dramatickém závodě na bronz, spolu s Lucií Čermákovou a Helenou Fukalovou přidaly stříbro na čtyřce bez. Na osmě se představily všechny olomoucké dorostenky, tedy kromě již zmíněných i Nikola Raušová, Kristýna Spurná, Kateřina Hlaváčová, Gabriela Valentová a kormidelnice Kateřina Domesová. Dojely na třetím místě. Trenéři Daniela Hlaváčová a Vladimír Slavík mohou být spokojeni.

Velmi cenné umístění, i když nepopulární bramborovou medaili, si připsali dorostenci trenérů Luboše Zapletala a Jakuba Gefinga, a to Michal Kluka a Jakub Kuchař na dvojce bez. Na osmě spolu ještě s Petrem Kvailem a závodníky ČVK Brno postoupili z rozjížděk do finále, kde jim náležela šestá příčka.

Zítra zasáhne do závodů i žactvo, protože v sobotu a neděli navazuje MČR družstev a Finále Českého poháru ve veslování.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

MČR ve sprintu Račice 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz