MČR ve sprintu Račice 2009

Tři mistrovské tituly a celkem sedm cenných kovů získali na Mezinárodním mistrovství ČR ve sprintu 2009, které se konalo 26.9.2009 v Račicích, naši závodníci.

Medailovou sbírku zahájily svěřenkyně trenérky Daniely Hlaváčové. První mistrovský titul získaly ženy Pavlína Žižková a Blanka Vařeková na čtyřce bez kormidelnice společně se závodnicemi Pardubic. Druhou zlatou medaili přidaly na osmě žen ve společenství s veslařkami Pardubic, Třeboně a Ústí. Stříbrnou příčku obsadila juniorka Denisa Vraštilová, která spolu se závodnicemi z Přerova a Jindřichova Hradce usedla do párové čtyřky.

Třetí titul pro Olomouc vybojovali pod trenérským vedením Petra Truhlář junioři Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána, Vojtěch Schlimbach na osmě ve společenství s Pardubicemi a pražskou Bohemians. Tato čtveřice zabodovala také v závodě čtyřek bez kormidelníka a získala bronz. Stejné umístění brali i Vrána se Schlimbachem na dvojce bez kormidelníka.

Úspěch zaznamenali také dorostenci Jiří Veselý, Štěpán Zaoral a Petr Valčík v moravském společenství s ČVK Brno a Otrokovicemi na osmě, kteří uzavřeli medailovou sbírku stříbrnou příčkou. Trenérsky se na tomto výsledku podílí Tomáš Vodák a Vít Komárek.

Finálové čtvrté místo si připsala osma mužů, která startovala ve složení Jakub Gefing, Vít Komárek, Jakub Weigel, Aleš Michálek, Josef Tetera, Přemysl Pazdera, Matouš Zavadil, Jan Bezděk a kormidelník Martin Mlčoch. Gefing, Komárek, Weigel a Pazdera na noncoxu mužů byli šestí.

Více ve fotogalerii.

MČR ve sprintu Račice 2009 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz