MČR juniorů, seniorů B, seniorů A a masters 2010

O prodlouženém víkendu 3.-5.7.2010 bojovali v Račicích o mistrovské tituly naši junioři, senioři a veteráni. I tentokrát se jim velmi dařilo a domů si odvezli celkem 16 medailí!

Náročný program byl v sobotu zahájen závody veteránů. Tento den startovaly celkem tři olomoucké noncoxy. Svoji jízdu a zároveň i svoji kategorii D ovládla čtveřice Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek, kteří si tak připsali první letošní mistrovský titul. V kategorii C přidali zlatou medaili Martin John, Vít Komárek, Zdeněk Baleka a Edvard Kožušník. Stejně tak si vedli v kategorii F Ladislav Řoutil, Vladimír Zapletal, Jan Drábek a Milan Vyroubal, kteří tak završili zlatý hattrick. Slunečná obloha a vysoké teploty provázely jak sobotu, tak i nedělní pokračování ve veteránských medailových žních. Čtyřka s kormidelníkem mužů masters kategorie C, která startovala ve složení Martin John, Mirek Herzán, Pavel Skula, Edvard Kožušník a kormidelník František Lorenc, stejně jako čtyřka "s" kategorie F ve složení Radek Vyhnálek, Ladislav Řoutil, Jan Drábek, Milan Vyroubal, rozšířila medailovou sbírku o další dva cenné tituly. Celkově šestou zlatou medaili získali veteráni na osmě, která startovala v kategorii D. Tato posádka jela ve složení Zapletal L., Herzán, Vyhnálek, Zapletal V., John M., Skula, Baleka, Kožušník a kormidelník Lorenc.

Dva veteránské tituly přidaly také ženy. Na osmě kategorie B zvítězily Blanka Vařeková a Pavlína Žižková, které startovaly tradičně ve společenství moravských oddílů. Poslední, osmou, zlatou medailí uzavřela veteránskou sbírku Pavlína Žižková na dvojskifu smíšených posádek, kde startovala společně s Josefem Akaiem.

Sváteční pondělí patřilo finálovým jízdám juniorských a seniorských posádek.  V těchto kategoriích jsme získali celkem čtyři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Na titul v kategorii čtyřky bez kormidelníka dosáhli junioři Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach ve společenství s VK Slavia Praha. Tato posádka nás bude reprezentovat začátkem srpna na Mistrovství světa juniorů v Račicích. Stejná posádka, tentokrát na čtyřce s kormidelníkem, získala stříbrné medaile. Do třetice Jan Smejkal s Vojtěchem  Schlimbachem spolu s kolegy ze Slavie a Břeclavi brali stříbro na osmě. Kategorie mužů měla tři zástupce v bojích o cenné kovy. Vítek Slavík s Karlem Běhalem zasedli spolu se závodníky z pražské Dukly do osmy. Tato posádka se stala jak celkovým vítězem, tak vítězem v kategorii seniorů B a v červenci nás bude reprezentovat na Mistrovství světa ve veslování seniorů do 23 let, konaném v běloruském Brestu. Pro další medaili, a to stříbrnou, si dojel v závodě dvojek s kormidelníkem seniorů B Michal Diviš ve společenství s ČVK Brno.

Olomoucké ženy startovaly ve dvou posádkách. Na osmě Pavlína Žižková, Jana Vyhnánková, Blanka Vařeková, Luisa Bielská s kormidelnicí Kateřinou Antošovou a veslařkami ČVK Pardubice vybojovaly stříbrné medaile.  Žižková s Vyhnánkovou obhájily titul na dvojce bez kormidelnice.

Trenérům mužských kategorií Petru Truhlářovi a Zdeňku Vičíkovi, stejně jako trenérce ženských kategorií Daniele Hlaváčové se povedl husarský kousek. Z každého závodu jejich svěřenci přivezli medaili, a to zlatou nebo stříbrnou.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

Olomoucké výsledky:

1. místo:
4- jři: Smejkal J., Schlimbach V. + VK Slavia
2- ž: Žižková P., Vyhnánková J.
8+ m: Běhal K., Slavík V. + Dukla Praha
8+ msen B: Běhal K., Slavík V. + Dukla Praha
2x mixM kategorie B: Žižková P., Akai J. (SVK Břeclav)
8+ žM kategorie B: Vařeková B., Žižková P. + spol.
4- mM kategorie C: John M., Komárek V., Baleka Z., Kožušník E.
4- mM kategorie D: Zapletal L., Herzán M., Skula P., Vyhnálek R.
4- mM kategorie F: Řoutil L., Zapletal V., Drábek J., Vyroubal M.
4+ mM kategorie C: John M., Herzán M., Skula P., Kožušník E., korm. Lorenc F.
4+ mM kategorie F: Vyhnálek R., Řoutil L., Drábek J., Vyroubal M., korm. Zíta (Brno)
8+ mM kategorie D: Zapletal L., Herzán M., Vyhnálek R., Zapletal V., John M., Skula P., Baleka Z., Kožušník E., korm. Lorenc F.

2. místo:
4+ jři: Smejkal J., Schlimbach V. + VK Slavia
8+ jři: Smejkal J., Schlimbach V. + VK Slavia, SVK Břeclav
8+ ž: Žižková P., Vyhnánková J., Vařeková B., Bielská L., korm. Antošová K. + ČVK
Pardubice
2+ msenB: Diviš M. + ČVK Brno

MČR juniorů, seniorů B, seniorů A a masters 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz