MČR juniorů a masters 2012

se konalo o víkendu 14.-15.7.2012 v Třeboni a naši veteráni tam sbírali medaile jako houby po dešti. Celkem si domů odvezli 11 vítězství, jedno druhé a šest třetích míst.

Kromě početné skupiny olomouckých veteránů jsme měli zastoupení také v kategorii juniorek. Přesto, že na tomto mistrovství republiky mohly startovat také tři nejlepší dorostenecké posádky, které se nominovaly z nedávného MČR dorostu, tak za náš oddíl startovala nakonec pouze juniorka Petra Grohmannová na skifu. Ze sobotních rozjížděk postoupila do nedělního finále B, kde bylo nemalým úspěchem dostat se ve velmi větrném počasí vůbec do cíle. S vlnami si však pěkně poradila a dojela na třetím místě, celkově pak byla devátá. I když věkem teprve juniorka, zazávodila si Petra i v kategorii masters, a to jako kormidelnice na osmě žen veteránek kategorie B spolu s Pavlínou Žižkovou, Vendulou Večeřovou, Radanou Sochůrkovou a závodnicemi Hodonína, Přerova a VK Smíchov. Tato posádka nedala soupeřkám šanci a postarala se o jedno z mnoha olomouckých vítězství. Další zlatou medaili přidaly veteránky spolu s Blankou Vařekovou na noncoxu kat. B a v neposlední řadě byla bezkonkurenční i dvojka bez korm. v kategorii A Žižková s Večeřovou.

Muži veteráni startovali v řadě disciplín nejrůznějších věkových kategorií. Tento maraton závodů zahájili na dvojkách bez korm. v kategorii B Radim Hlavica s Markem Vraštilem a premiéru měli na MČR také Martin John s Miroslavem Herzánem v kategorii C. Shodně dojely obě lodě ve svých kategoriích na bronzové příčce. Kovy nejcennější sbírali veteráni na čtyřkách. V sobotu zvítězili stylem start cíl na noncoxu v kategorii D Luboš Zapletal, Mirek Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek, pozadu nezůstali ani Jan Drábek, Jiří Urban, Milan Vyroubal a hodonínský Miroslav Hatala v kategorii H, což jsou závodníci věkového průměru 70. let a více! Jejich mladší kolegové Hlavica s Vraštilem Ma., doplnění závodníky z Brna dojeli na čtyřce bez v kategorii B třetí, Edvard Kožušník, Vladimír Zapletal, Pavel Batěk a Ladislav Řoutil pak brali bramborovou medaili v kategorii F. Vrcholem sobotního programu byla pro naše závodníky párovka mix kategorie C, do které usedli Blanka Vařeková, Vendula Večeřová, Laďa Řoutil a Radek Vyhnálek. Tento "výkopový" závod přinesl velmi cenné první a jediné stříbro pro náš klub.

Další mixované posádky, tentokrát dvojskify, byly na pořadu v neděli. Večeřová s Řoutilem vybojovali bronz v kategorii C, Vařeková s ostravským Ertelem zvítězili v kategorii D, a také Žižková s břeclavským Akaiem byli jak absolutními vítězi své jízdy, tak se stali Mistry ČR v kategorii B.

Zlato vybojovaly také všechny tři čtyřky s kormidelníkem, které v Třeboni startovaly. Svoje sbírky medailí tak rozšířili o zlato v kategorii D Zapletal L., Herzán, Skula, Vyhnálek a kormidelník Roman Mrákava, v kategorii F Kožušník, Zapletal V., Batěk, Řoutil s kormidelníkem Františkem Lorencem a konečně i v kategorii H pak Drábek, Vyroubal, Hatala, Urban a opět kormidelník Mrákava. Za zmínku nepochybně stojí i bronz čtyřky kategorie B Martin John, Zdeněk John, Radim Hlavica, Marek Vraštil a kormidelník Lorenc.

O rozruch se postaralo počasí před startem závodů mužských veteránských osem. Poté, co se téměř všechny posádky vydaly na start, rozhodla jury o přerušení závodů z důvodu silného větru a lodě byly odvolány zpět.  Po chvíli čekání, kdy však měly vlny nemenší hřebeny, byly závody obnoveny a osmy mohly opět vyjet na start. Tato prodleva se však na posádce John M., Herzán, Vyhnálek, Skula, John Z., Hlavica, Zapletal L., Vraštil Ma. s kormidelníkem Mrákavou nepříjemně podepsala. Kromě přírodního živlu bylo potřeba se vyrovnat také s nulovým rozveslováním před startem a nakonec z toho bylo ne příliš spokojené třetí místo v kategorii C. Jako poslední veteránská posádka se vydala na start osma ve složení Řoutil, Batěk, Zapletal V., Kožušník, Hatala, Urban, Drábek, Vyroubal a kormidelník Lorenc. Tito závodníci kategorie G se s vlnami i soupeři vypořádali výborně a svým vítězstvím olomouckou sbírku uzavřeli.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

Vítězové MČR 2012:

2-žM kat. A: Žižková, Večeřová
2xmixM kat. B: Žižková, Akai
2xmixM kat. D: Vařeková, Ertel
4-žM kat. B: Žižková, Večeřová, Sochůrková, Vařeková
4-mM kat. D: Zapletal L., Herzán M., Skula, Vyhnálek
4-mM kat. H: Drábek, Vyroubal, Hatala, Urban
4+mM kat. D: Zapletal L., Herzán M., Skula, Vyhnálek, korm. Mrákava
4+mM kat. F: Kožušník, Zapletal V., Batěk, Řoutil, korm. Lorenc
4+mM kat. H: Drábek, Vyroubal, Hatala, Urban, korm. Mrákava
8+žM kat. B: Žižková, Večeřová, Sochůrková, Vařeková, korm. Grohmannová + spol.
8+mM kat. G: Vyroubal, Drábek, Urban, Hatala, Kožušník, Zapletal V., Batěk, Řoutil, korm. Lorenc

MČR juniorů a masters 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz