MČR juniorů a dospělých Račice 2013

Na úspěchy žactva a dorostu z minulého týdne navázali naši veslaři o víkendu 6. - 7.7.2013, kdy se v Račicích postavili na start v závodech juniorů a dospělých. Celkem vybojovali pět cenných kovů.

V kategoriích juniorů se tentokrát představily také mezinárodní posádky a sešla se tak velmi silná konkurence. I přesto se naši závodníci dokázali prosadit. Minulý týden se díky umístění nominovali do závodu juniorů věkem ještě dorostenci Jakub Kuchař a Eduard Bezděk. Spolu se závodníky VK Smíchov nedali soupeřům, včetně reprezentační posádky, šanci na čtyřce bez kormidelníka a do své sbírky přidali i juniorský mistrovský titul. Na čtyřce párové pak ve společenství s Otrokovicemi a LS Brno brali čtvrtou příčku. V závodě čtyřek párových startovali také junioři Michal Kluka a Petr Kvapil, kteří ve společenství bodovali z deváté příčky. Michal se v konkurenci 35 závodníků probojoval i do semifinále skifu juniorů, stejně jako společně s Petrem i do semifinále dvojskifu, na brány finálových jízd ale pak už jejich výkony bohužel nestačily.

Početnou skupinu tvořily dorostenky společně s juniorkami. Na čtyřce bez kormidelnice se tentokrát dařilo o poznání lépe mladším děvčatům Michaele Kidové, Petře Láhnerové, Nikole Raušové a Kristýně Spurné, které získaly pěknou čtvrtou příčku za reprezentační posádkou ČR a loděmi Německa a Rakouska. Juniorky provázelo trochu sportovní smůly a do finálové jízdy neprošly. Karta se obrátila v závodě osem, kde juniorky Lucie Čermáková, Petra Grohmannová, Helena Fukalová, Tereza Dohnalová a kormidelnice Kateřina Prchalová, doplněné závodnicemi moravského společenství vybojovaly bronz před svými mladšími oddílovými kolegyněmi Kidovou, Láhnerovou, Ponikelskou, Spurnou, Raušovou a Domesovou. Petra s Luckou přidaly cenné body ještě za vítězství v malém finále na dvojce bez.

Kompletní sadu medailí přivezli dospělí závodníci. Ženy Pavlína Žižková, Vendula Večeřová a Jana Vyhnánková společně se závodnicemi VK Smíchov braly zlato na osmě žen, stříbro pak společně s Blankou Vařekovou přidaly na noncoxu a bronz doplnili muži na čtyřce s kormidelníkem Jakub Vrána, Jakub Gefing, Lukáš Doležel, Jakub Weigel a kormidelník Petr Kuchař.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

MČR juniorů a dospělých Račice 2013 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz