MČR juniorů a dospělých Račice 2011

Ve dnech 2.-3.7.2011 se v Račicích opět bojovalo o mistrovské tituly ČR, tentokrát v kategoriích juniorů a dospělých. Naši závodníci přivezli celkem devět cenných medailí, z toho dvě zlaté!

Ani tentokrát neprovázelo závody typicky letní počasí, spíš by se dalo mluvit o podzimu. Chladno, silný povítr, ani dešťové přeháňky našim závodníkům v zisku co nejlepších umístění nezabránili.

O dva mistrovské tituly a bronz se postaraly ženy pod vedením trenérky Daniely Hlaváčové, které se představily v nepárových disciplínách. Nejprve si vítězství připsaly Vendula Večeřová a Pavlína Žižková v osmě žen, kde startovaly ve společenství s veslařkami VK Smíchov. Druhou zlatou medaili a mistrovský titul vyjela Pavlína na dvojce bez kormidelnice společně s Lenkou Vrecníkovou z LS Brno. Díky suverénnímu náskoku před dalšími posádkami a po pouhých třech týdnech společného tréninku, dostala tato posádka šanci startovat již následující víkend v posledním kole SP v Luzernu, kde bude bojovat o kvalifikaci na mistrovství světa. Bronzovou medaili získaly Blanka Vařeková, Jana Vyhnánková, Luisa Bielská a Vendula Večeřová na čtyřce bez kormidelnice.

Další dvě medaile přidaly dorostenky, které měly díky výsledkům na MČR žactva a dorostu možnost startovat v kategorii juniorek. Přesto, že startovaly na dvoukilometrové trati, rozhodně se ani v konkurenci starších a zkušenějších děvčat neztratily. Petra Grohmannová s Kateřinou Prchalovou na dvojce bez kormidelnice uhájily díky úžasnému závěru třetí příčku o pouhých 0,11s. Společně s Terezou Dohnalovou, Helenou Fukalovou a závodnicemi z VK Blesk a Bohemians přidaly stříbro na osmě.

Velmi úspěšní byli také svěřenci trenéra Petra Truhláře. Tři medaile přidali do olomoucké sbírky junioři. Na čtyřce bez kormidelníka přivedl do cíle Jan Smejkal svoji kombinovanou posádku Pilc, Mika a Vlček na stříbrné pozici. Druhou stříbrnou medaili přidal Honza společně z Jiřím Herzánem a kormidelníkem Petrem Kvapilem na osmě, kde startovali společně se závodníky pražských oddílů VK Slavia, VK Smíchov a ČVK. Do třetice bodovali Smejkal, Herzán a Kvapil na čtyřce s kormidelníkem, kde společně se slávisty Hodrmentem a Šumem obsadili bronzovou příčku.

O devátou olomouckou medaili se postarali muži na čtyřce s kormidelníkem, kteří nedělní finálový program zahajovali. Jakub Vrána, Vít Komárek, Jakub Gefing, Jakub Weigel a kormidelník Petr Kvapil brali za svůj výkon bronzovou medaili. V dalších disciplínách už naši muži na medailová umístění nedosáhli, přesto vybojovali řadu cenných bodovaných příček. Osma ve složení Vrána, Komárek, Gefing, Michálek, Weigel, Schlimbach, Hlavica, Vraštil a kormidelník Kvapil se umístila na osmé pozici. Na dvojce bez kormidelníka obsadili Jakub Vrána s Vítem Komárkem deváté místo, Jakub Gefing s Alešem Michálkem byli 11. Radim Hlavica a Marek Vraštil na čtyřce společně s ČVK Brno bohužel nepostoupili z rozjížděk.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

MČR juniorů a dospělých Račice 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz