MČR družstev a finále Českého poháru 2010

Netradičně v pondělí 27.9. a o svátečním úterý 28.9.2010 se v Račicích uskutečnilo finálové kolo ČP a MČR družstev. O poslední pohárové body zde bojovali veslaři od žactva až po dospělé.

V sychravém, podzimním počasí si výborně vedly starší žačky Tereza Dohnalová, Kateřina Prchalová, Helena Fukalová, Lucie Čermáková a kormidelnice Kateřina Hlaváčová, které dokázaly zvítězit na čtyřce nepárové. Ve stejné sestavě, pod vedením trenérek Petry Grecmanové a Zuzany Vodičkové, projely cílem také na čtyřce párové, tentokrát na třetím místě. V celkovém hodnocení Českého poháru se děvčata díky předvedeným výkonům v jednotlivých kolech umístily na velmi cenném prvním místě ve své kategorii žaček starších. Stejná trenérská dvojice se věnuje také žačkám mladším, které se v Račicích probojovaly do finále na čtyřce párové s kormidelnicí. V sestavě Jana Piechulová, Dita Ponikelská, Adéla Truhlářová, Michaela Kidová a kormidelnice Kateřina Hlaváčová získaly čtvrtou příčku.

Velmi dobře si vedli i mladší žáci trenérů Blanky Vařekové a Vladimíra Slavíka. František Hrubý a Eduard Bezděk si připsali druhé místo na dvojskifu, společně s Filipem Hlavicou, Petrem Kuchařem a kormidelníkem Petrem Kvapilem byli pak ještě čtvrtí na čtyřce párové. Tyto výsledky vynesly mladším žákům konečnou druhou pozici v celkovém hodocení ČP, když jim do prvenství chybělo pouhých 4,5 bodu. Starší žáci Michal Kluka, Adam Portysch, Jakub Kuchař, Eduard Sklenář a kormidelník Petr Kvapil se ve finále představili na čtyřce nepárové, na které projeli cílem na čtvrtém místě.

Dorostenci Jakub Kopřiva s Martinem Kummerem ve finále startovali na dvojce bez kormidelníka, na které získali pěkné třetí místo a zajisté tak udělali radost svým novým trenérům Zdeňkovi Malíškovi a Jakubovi Gefingovi.

Husarský kousek se zadařil dorostenkám Anně Smejkalové a Petře Grohmannové, které zvítězily na osmě ve společenství moravských oddílů. Spolu pak děvčata startovala také na dvojce bez kormidelnice a byla pátá. Stejnou příčku si připsala ještě Grohmannová s Klárou Řečínskou na dvojskifu. Trenérsky se na výsledcích dorostenek podílí Daniela Hlaváčová, pod jejímž vedením se však připravují i ženy. Pavlína Žižková, Blanka Vařeková, Luisa Bielská a Kamila Hradílková, která zaskočila za nemocnou Janu Vyhnánkovou, si v Račicích vyjely třetí místo na čtyřce bez kormidelnice.

Třetí vítězství z račického kanálu vylovili junioři Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach, startující společně s kolegy z VK Slavia na osmě. Na dvojce bez kormidelníka pak přidali druhé místo a na čtyřce bez kormidelníka, opět ve společenství se slávisty, ještě i body za třetí místo. Nejen juniory, ale i olomoucké muže trenérsky vede Petr Truhlář za pomoci Zdeňka Vičíka. Mezi muži na dvojce bez kormidelníka patřilo Vítovi Slavíkovi a Karlovi Běhalovi druhé místo, na čtyřce bez kormidelníka byli Jakub Vrána, Michal Diviš, Jakub Gefing a Vít Komárek pátí. Všichni společně, doplnění Alešem Michálkem a Přemyslem Pazderou uzavřeli závodní klání na osmě, která projela cílem šestá.

V konečném součtu se náš klub umístil na MČR družstev na šesté příčce, o kterou se dělí společně s ČVK Pardubice. Celkově nám pak v Českém poháru 2010 náleží místo sedmé.

Kompletní výsledky ZDE.
afotogalerie ZDE.

MČR družstev a finále Českého poháru 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz