MČR družstev a finále Českého poháru 2008

Poslední zářijový víkend patřil na kanále v Račicích Mistrovství České republiky družstev a současně finálovému kolu Českého poháru ve veslování pro rok 2008.

Za pěkného, slunečného počasí se na rozdíl od sprintů závodilo již na klasické trati a ve všech kategoriích. Nejlépe se dařilo Janě Vyhnánkové a Pavlíně Žižkové, které k pátečnímu mistrovskému titulu přidaly další dva na dvojce bez kormidelníka a osmě, kde startovaly ve společenství s veslařkami z Pardubic a Ústí n. L. Jejich kolegyně z řad mladších žaček se zasloužily o dvě velice pěkná druhá místa. Na dvojskifu startovala Kateřina Hlaváčová s Kateřinou Prchalovou, na čtyřce párové se k nim přidaly Tereza Dohnalová, Helena Fukalová a kormidelnice Denisa Vraštilová. Tereza pak ještě vybojovala třetí místo na skifu žaček mladších. Také čtyřka bez kormidelníka juniorů, která jela ve složení Jakub Vrána, Vít Slavík, Josef Tetera, Přemysl Pazdera se dokázala prosadit na druhou příčku a na osmě společně s Karlem Běhalem, Jiřím Bartákem, kormidelníkem Martinem Mlčochem a dvěma závodníky ČVK Brno obhájili třetí pozici. Stejně tak, na třetím místě, projeli cílem i starší žáci Martin Kummer a Jiří Veselý na dvojskifu.

V celkovém hodnocení Českého poháru 2008 se Veslařský klub Olomouc umístil v konkurenci 32 oddílů na konečné sedmé pozici.

Další finálová umístění:

4. místo
4+ žcis: Kummer, Veselý, korm. Mlčoch + SVK Břeclav
4x- dci: Smejkal, Zlámal, Schlimbach, Valčík

5. místo
4- m: Weigel, Došlík, Gefing, Komárek

6. místo
2- jři: Vrána, Slavík
2- m: Weigel, Komárek

MČR družstev a finále Českého poháru 2008 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz