Kontrolní závody reprezentačních výběrů

probíhaly od 15. - 19.4.2015 v Račicích. Devět našich závodníků si vyjelo možnost startovat v reprezentačním dresu na závodech CEFTA a juniorském mistrovství Evropy.

      I když reprezentace dospělých závodníků trávila v Račicích čas již od středy, mladší veslaři se zapojili až o víkendu. A pro naše barvy to byl víkend nesmírně úspěšný!!

Jako první zasáhl do závodů juniorský skifař Eduard Bezděk. Hladce přešel přes rozjížďky a semifinále a ve finále mu patřilo skvělé druhé místo. Za tři týdny bude startovat na regatě v Mnichově na dvojskifu spolu s Miroslavem Jechem z Pardubic.

Husarský kousek se nám povedl ve sloučeném závodě 18ti dvojek juniorek a dorostenek. Ve finále jsme měly hned tři lodě. Michaela Kidová startovala ve společenství s Terezou Škvorovou z Bohemians Praha a po zásluze v tomto závodě zvítězily. Také ony odjíždí na regatu do Mnichova a na MEJ. Dorostenky se vůbec nezalekly svých starších kolegyň a suverénně postoupily do finále. Anna Hlaváčová s Veronikou Chrbjátovou dojely na 4. místě, Barbora Prchalová s Martinou Bednářovou skončily na 6. místě. Obě tyto posádky budou reprezentovat na závodech CEFTA v Maďarsku na čtyřce. Naše čtvrtá dvojka Kateřina Domesová a Petra Láhnerová obsadila celkovou 16. příčku.

Skifařka Adéla Truhlářová startovala také se staršími soupeřkami v závodě juniorek. Mezi 20ti závodnicemi se probojovala až do finále B a tam obsadila 2., tedy celkově 8. místo a skončila jako nejlepší dorostenka mezi juniorkami. I ona bude reprezentovat na CEFTĚ v párové čtyřce.

Dorostenci měli dvě želízka v ohni. Jakub Bartel a Jiří Vaněk dojeli na dvojce ve finále na 6. místě. O poznání lépe se umístili Luboš Opluštil a František Hrubý. Druhé místo ve finále jim přineslo možnost startovat na závodech CEFTA.

Výsledky našich závodníků:

1x jři   2. místo - Eduard Bezděk

2-jky   1. místo - Michaela Kidová + Bohemians
           4. místo - Veronika Chrbjátová, Anna Hlaváčová
           6. místo - Martina Bednářová, Barbora Prchalová
          16. místo - kateřina Domesová, Petra Láhnerová

1x jky  8. místo - Adéla Truhlářová

2- dci   2. místo - Luboš Opluštil, František Hrubý
            6. místo - Jiří Vaněk, Jakub Bartel


Kontrolní závody reprezentačních výběrů | VKOLOMOUC

Kontrolní závody reprezentačních výběrů | VKOLOMOUC

Kontrolní závody reprezentačních výběrů | VKOLOMOUC

Kontrolní závody reprezentačních výběrů | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz