Junioři zazářili o víkendu 23. - 24.5. 2009 v Račicích

38. ročník Brněnské mezinárodní regaty se uskutečnil letos výjimečně v Račicích. Pro naše juniory byl tento závod nebývale úspěšný. Do Olomouce přivezli 2 vítězství.

V závodě čtyřek bez kormidelníka juniorů obsadila čtveřice Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána a Vojtěch Schlimbach první místo před loděmi Maďarska a Mělníka. Svou výbornou formu potvrdili i v závodě osem, kde spolu s kolegy z Bohemians Praha a Blesku jasně zvítězili rozdílem dvou lodí. Junioři jsou příslibem pro letošní juniorské mistrovství světa, které se bude konat ve Francii.
Regaty se zúčastnili také dorostenci. Dvojka bez kormidelníka Jan Smejkal, Jiří Veselý obsadila celkově 8. místo. Lépe se dařilo čtyřce Smejkal, Veselý, Zlámal, Valčík, která se umístila na 5.místě.
Celé mezinárodní regatě předcházel v pátek závod Olympijských nadějí, kterého se tradičně účastní dorostenečtí závodníci střední Evropy. České barvy hájila olomoucká čtyřka s kormidelníkem Smejkal, Veselý, Zlámal, Valčík korm. Gromes, která přivezla bronzovou medaili.

Více ve fotogalerii.

Výsledky ZDE.

 

Junioři zazářili o víkendu 23. - 24.5. 2009 v Račicích | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz