Jarní regata Brno 2009

Prvních závodů na klasické trati se naši závodníci zúčastnili v sobotu 18.4.2009 na Jarní regatě v Brně. Domů si odvezli devět vítězství.

Za poměrně slunečného počasí se na brněnské přehradě, která bojuje se sníženým stavem vody, představili zástupci všech věkových kategorií olomouckého veslování.

Mladší žačky startovaly pouze na dvojskifech. Úspěšná byla Monika Šimková, která zvítězila ve společenství s břeclavskou Bolečkovou. Neztratily se však ani Kateřina Hlaváčová a Michaela Kidová, které ve stejném závodě obsadily druhou příčku. Starší žačky přidaly vítězství na čtyřce párové s kormidelnicí ve složení Tereza Dohnalová, Petra Grohmannová, Kateřina Prchalová, Lucie Čermáková, kormidelnice Petra Grecmanová.

Ze starších žáků byl nejúspěšnější Martin Kummer, který byl první na skifu. Této kategorii patří ještě dvě třetí místa - dvojskif Michal Kluka, Adam Luběník a čtyřka s kormidelníkem, kde se k výše jmenovaným přidali Michael Curtis a kormidelník Jakub Gromes.

Také dorostenci přispěli ziskem zlaté medaile, a to na čtyřce s kormidelníkem. Startovali v sestavě Jan Smejkal, Jiří Veselý, Jiří Zlámal, Petr Valčík, na kormidle Martin Mlčoch.

Boj se špatnou orientací na prakticky nevybójkované závodní trati svedli také junioři na dvojkách. Vítkovi Slavíkovi s Karlem Běhalem se i v těchto podmínkách podařilo zdolat domácí závodníky ČVK Brno a v závodě zvítězit. Společně s Jakubem Vránou a Vojtěchem Schlimbachem byli druzí na noncoxu.

Celkem tři zlaté medaile ze třech startů přidaly do sbírky ženy. Nejprve Jana Vyhnánková projela vítězně cílem na skifu, společně s Pavlínou Žižkovou byly v cíli první na dvojskifu a nakonec ještě obě výše jmenované, dohromady s Blankou Vařekovou a hostující Žanetou Smejkalovou, završily sérii vítězství na čtyřce párové.

Deváté olomoucké vítězství připsala osma mužů. Po delší době byla pro letošní rok sestavena čistě oddílová posádka, která se na Jarní regatě představila ve složení Jakub Gefing, Přemysl Pazdera, Michal Diviš, Jiří Došlík, Josef Tetera, Jakub Špaňhel, Jakub Weigel, Vít Komárek, kormidelník Martin Mlčoch.

Více ve fotogalerii, kam byly umístěny excelentní fotky Petra Prchala, našeho dvorního fotografa. Petr si pořídil nový objektiv a focení si na závodech náležitě užil.

 

Jarní regata Brno 2009 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz