I. kolo ČP v jízdě na trenažéru

se konalo 7.12.2019 a zahájilo trenažérovou sezonu pro kategorie dorostu, juniorů a seniorů. I když vezeme jen jednu medaili - zlatou, spousta kvalitních výkonů je dobým příslibem do budoucna.

Dorostenky jely hlavě sbírat zkušenosti, v týmu je jen jedna druhoročačka. Práve Jana Slepičková zajela velmi dobrý čas 7.52,1 min a vylepšila si výrazně osobní maximum. Ani Nikola Langerová a Lucka Sitková se v poli závodnic neztratily a své první dvoukiláky zajely velmi solidně.

V dorostencích se Honza Řezáč nezalekl soupeřů, časem 6:47,2min se zařadil mezi nejlepší, i když z toho byla zatím jen smolná "brambora". Druhý nejlepší mezi olomoučáky byl Adam Pospíšil, který se vrací po zranění do plného tréninku. Bratři Kratochvílové obsadili 27. a 33. místo. Letošní starší žáci přijeli do Hodonín sbírat zkušenosti, za zmínku stojí výkon Jana Patáka, který obsadil 36. místo.

Juniory reprezentovali Filip Snášel a Petr Čížek. Právě Petr si velmi výrazně vylepšil své osobní maximum na 6.44,0 a seřadili se s Filipem na 14. a 15. místě.

Jedinou naši medaili si na krk pověsila Pavlína Žižková závodící v kategorii žen. Ta vyčkávala 1500m na druhé pozici, aby v závěru zaútočila na dosud vedoucí Štěpánkovou a zvítězila v čase 7:03,5min.

V mužské kategorii závodil František Hrubý za akademiky, takže kategorii mužů reprezentoval jen Vašek Chaloupka, kterému se závod příliš nepodařil a obsadil 7. příčku.

Závodní program uzavírala kategorie masers. Vendulka Večeřová ve své kategorii dojela na 2. místě v čase 7:58,7min, Karlíček Nevřala sice s časem 6:31,0 nebyl spokojen, ale zvítězil stejně jako Jiří Urban, který byl jediným závodníkem kategorie 75-79 let.

Fotogalerie ZDE

 

I. kolo ČP v jízdě na trenažéru | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2020 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz