98. Primátorky ČSOB Pojišťovny

Tradiční závod Primátorek přinesl do Olomouce vítězství osmy dorostenek, vítězství ženské i mužské veteránské osmy a tři stříbrná umístění.

Olomoucké dorostenky Kateřina Prchalová, Petra Grohmannová, Tereza Dohnalová, Lucie Čermáková s kormidelnicí Kateřinou Hlaváčovou spolu se svými kolegyněmi z VK Přerov a VK Děčín prošly suverénně přes rozjížďky do finále a zvítězily. Opět po rovných deseti letech tak putuje cena za osmy dorostenek k velké radosti trenérky Hlaváčové do Olomouce.

Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Blanka Vařeková a Radana Sochůrková spolu s kolegyněmi z ČVK Pardubice ovládly závod žen masters a zvítězily ve své kategorii i celkově. První místo v kategorii osem mužů masters „D“ si odvážejí do Olomouce Lubomír Zapletal, Pavel Skula, Radomír Vyhnálek, Miroslav Herzán, Martin John, Zdeněk John, Zdeněk Baleka, Edvard Kožušník a kormidelník František Lorenc.

Dorostenci Michal Kluka a Adam Portysh zasedli do osmy s veslaři z Otrokovic. Po prvním místě v rozjížďkách patřili k favoritům závodu a v dramatickém závodě dojeli na druhém místě. Dorostence připravuje Zdeněk Malíšek spolu s Jakubem Gefingem. Stejné, tedy druhé místo, si po tuhém boji přivezl i junior Jan Smejkal. Ve společenství s veslaři ze Slavie Praha, Děčína, Otrokovic a Uherského Hradiště svedl tuhý boj se závodníky z ČVK Praha. O vítězství se rozhodovalo až v posledních metrech závodu. Jana Smejkala trénuje Petr Truhlář.

Pavlína Žižková po vítězství v kategorii masters zasedla také do osmy žen s veslařkami z VK Smíchov a vybojovala druhé místo.

Celkově byla naše malá výprava v Praze letos velmi úspěšná a v konkurenci mnohem silnějších a početnější klubů se rozhodně neztratila.

Fotogalerie.

98. Primátorky ČSOB Pojišťovny | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz