8 vítězství z Mezinárodní regaty juniorů v Brně

vybojovali naši závodníci o minulém víkendu. V sobotu se potýkali s větrem a vlnami, v neděli už počasí vypadalo o mnoho lépe a tak se bylo pravdu na co dívat.

Kategorie staršího žactva a dorostu postupovaly do nedělních finálových bojů ze sobotních rozjížděk. Vzhledem k velkému počtu lodí se jela i finále B a C. Junioři nebodovali do českého poháru, účastníků bylo méně a tak si finálový program zajeli v sobotu i neděli.
Sobotní závody poznamenal opět silný vítr a vysoké vlny, které výrazně ovlivnily kvalitu závodů. V neděli se již dalo mluvit o mírném vánku a tak se finálové závody odehrály regulerně. Kdyby ovšem nejezdily plachetnice a parníky....

Vítězem závodu skifů starších žáků čtrnáctiletých se stal  olomoucký David Skopal. Tímto vítězstvím si zajistil účast na prázdninovém mezinárodním kempu ve Francii! Super výsledek! Starší žáci Skopal, Doubrava, Kyjevský, Pavlita s kormidelníkem Crhákem dovezli svoji párovku bezpečně pro zlato. Třetí zlato uniklo čtyřce s kormidelníkem po sporné diskvalifikaci.

Dorostenky si pověsily cenné zlato na krk celkem 4x. První Eva Slepičková s Míšou Uličnou na dvojce, další spolu s Luckou Mrkvovou a Markétou Holčákovou na čtyřce "bez" a pak dvakrát s našimi juniorkami na osmě.

Juniorky zvítězily po oba dny na čtyřce "bez". Jana Slepičková, Hana Hockaday, Ellen Grossertová a Vendula Hrubá pak s dorostenkami braly 2x zlato na osmě.

Umístění našich závodníků:

1. místo
1xžcis14 Skopal David
4x+žcis  Skopal, Doubrava, Kyjevský, Pavlita, korm. Crhák
2-dky  Slepičková E., Uličná
4- dky Slepičková E., Uličná, Mrkvová, Holčáková
8+ jky Slepičková E, Uličná, Slepičková J., Hockaday, Mrkvová, Holčáková, Grossertová, Hrubá, k. Skýpala  - v sobotu i neděli
4- jky Slepičková J., Hockaday, Grossertová, Hrubá - v sobotu i neděli

2. místo
4- dci  Kukač, Šolle, Sklenář, Bubniak
8+ dci Kukač, Šolle, Sklenář, Bubnika, korm. Weinlich + ČVK Brno

3. místo
4+ žkys Paroulková, Kukačová, Bubniaková, Urbánková, korm. Crhák
2- dci  Procházka, Mlynář
4x- jky Grossetová, Drahotuská, Hockaday, Hrubá
4x- jří Řezáč + Otrokovice
8+jři Číhal, Štěpánek, Hoskovec, Paták, Stolín, Řezáč, korm. Skýpala + Otrokovice - v sobotu i neděli

Fotogalerie ZDE

 

8 vítězství z Mezinárodní regaty juniorů v Brně | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz