80 let olomouckého veslování

V sobotu 23.10.2021 jsme se nejen rozloučili s uplynulou závodní sezónou, ale také jsme oslavili 80 let od založení organizovaného veslování v Olomouci.

Dopoledne patřilo tradičnímu setkání u vody, počasí nám přálo a sešli jsme se v hojném počtu. Slavnostní den jsme zahájili už 15. ročníkem závodu Žaba Cup, který se letos po tříleté pauze vrátil opět na Moravu na Envelopě. Startovalo se klasicky na nepárových čtyřkách s kormidelníkem a letos se na start postavilo celkem 12 posádek. Opět se našli nadšenci v maskách a někteří závodníci byli na vodě dokonce po více jak 30 letech, aby se přesvědčili, že veslování se nezapomíná. Nejrychlejší byla tentorkát posádka ve složení Eva Slepičková, Markéta Holčáková, Jakub Pavlita, Jakub Štěpánek a kormidelník Michal Grivalský. Mimo soutěž se pak představilo i pár posádek z řad rodičů, a nakonec se na vodě projela i jedna excelentní sestava úspěšných bývalých reprezantantů.  

Po vyhlášení výsledků jsme přešli ke slavnostnímu křtu nově pořízených lodí a následovalo neformální setkání nad talířem guláše. Překvapením pro všechny byl příjezd sanitky, kterou měli možnost si všichni nejen prohlédnout, ale pod vedením záchranáře Luboše Opluštila si i vyzkoušet jak nepřímou resuscitaci, tak třeba jízdu na převozovém lehátku nebo se doptat na řadu zajímavých věcí z oboru. 

Celkově pohodová atmosféra sportovně-společenské dopolední části se pak přehoupla do čistě společenského večerního setkání. Napříč generacemi přišli zavzpomínat (případně i vyzkoušet) současní i bývalí veslaři, trenéři, ale hlavně milovníci vodních sportů, a to nejen z našeho klubu!

Pevně věříme, že se všichni dobře bavili a najdou si na loděnici cestu i příště, někteří třeba i dříve než za dalších deset let... 

Fotogalerie jak z dopolení Žaby, tak z večerního společenského setkání objektivem Martina Vlčka ZDE.
Fotogalerie č. 2 ZDE

Kompletní výsledky závodů

80 let olomouckého veslování | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz