6. Žaba Cup 2012

spojený s oficiálním ukončením závodní sezóny 2012 se na loděnici uskutečnil v sobotu 3. listopadu.

I přes pozdní podzimní termín nám počasí přálo a společně jsme tak u vody strávili slunečné dopoledne. V letošním ročníku startovalo osm smíšených posádek a jedna "na přání", ve které nám předvedli svoji jízdu nejstarší olomoučtí závodníci - veteráni starší 70. let.

Na trati cca 250 metrů byla tentokrát nejrychlejší posádka pod vedením Luboše Zapletala, nejzkušenějšího stroka v historii olomouckého veslování, který usedl do lodi spolu s Romanem Vajčnerem, Kateřinou Hlaváčovou, Janou Piechulovou a kormidelníkem Ondřejem Kuzníkem. Kromě třech nejrychlejších posádek, byla oceněna i posádka nejpomalejší a stejně jako v předchozích letech jsme vyhlašovali také řadu dalších nej... I letos se sešlo několik originálních dresů a v prostoru loděnice jste tak mohli spatřit čertice, Rumcajse s rodinou a další.

Po dvou letech jsme také rozšířili řadu Čestných členů VK Olomouc. Do síně slávy tak vstoupili pánové Jiří Holčík, Oldřich Okleštěk a František Horský. Jiří Holčík je nejen bývalým veslařem, ale řada z nás si ho pamatuje především jako výrazného trenéra chlapeckých žákovských kategorií. Za svoji trenérskou kariéru se svými svěřenci posbíral řadu mistrovských titulů a medailí. Oldřich Okleštěk je bývalým juniorským i seniorským reprezentantem, dlouhá léta působil jako vynikající trenér ženských kategorií, a také jako funkcionář klubu. V současné době se nám ochotně stará o údržbu lodního parku. František Horský začínal jako trenér u žactva, ale výrazněji se do historie klubu zapsal jako dlouholetý funkcionář. V posledním desetiletí zastával funkci předsedy VK.

Symbolicky jsme také pokřtili nový přístřešek na lodě, který byl realizován na popud a díky vlastnímu přičinění Ladi Řoutila a poděkovali jsme také všem v čele s Vlaďou Zapletalem, kteří se podíleli nejen na realizaci přístřešku, ale také na dalších úpravách, které se na loděnici za poslední rok uskutečňovaly. Především se jednalo o kompletní rekonstrukci veslařského bazénu, včetně jeho zateplení, vsazení nových oken na bazéně či vymalování tréninkových prostor.

Po všech těchto vyhlášeních jsme přešli ke spuštění klubové vlajky a sezóna 2012 byla definitivně uzavřena. Pokračovala volná zábava u guláše, večer pak neformální setkání v klubovně.

Fotogalerie.

Fotogalerie 2.

6. Žaba Cup 2012 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz