6 vítězství na 108. Primátorkách

vybojovali olomoučáci 18. a 19. 9. 2021. Na vítězné plato se postavili postupně dorostenky, juniorky, Pavlína za ženy, veteráni a veteránky. Dorostenci obsadili 2. místo a junioři skončili na 3. místě

Dorostenky obhajovaly prvenství z loňského roku a to se jim podařilo. V sobotu bezpečně postoupily z 1. místa a ve finálovém závodě s převahou více než jedné lodě projely vítězně cílem. Naši posádku Eva Slepičková, Hana Hockaday, Markéta Holčáková, Kateřina Rulfová, Ellen Grossertová, Vendula Hrubá ve společenství s SVK Břeclav bezpečně dovedl do cíle kormidelník František Lorenc.

Juniorky Jana Slepičková a Adéla Brokešová měly velmi těžku pozici, protože samostatný závod juniorek se na Primátorkách stále nejezdí a juniorky startují spolu s ženami. Naše děvčata ve společenství s LS Brno se starších soupeřek nezalekla, postoupila do finále A a tam obsadila celkově 4. místo a zároveň byla nejrychlejší juniorskou posádkou.

V závodě osem žen jsme měli jedinou zástupkyni, Pavlínu Žižkovou. Protože na Primátorkách platí nově pravidlo a složení posádky pouze ze 2 klubů, musela si odskočit na hostování do Hamru a v této posádce projela vítězně cílem před lodí Blesku a Pardubic.

Další vítězství si připsali již v sobotu veteránky Vendula Večeřová, Blanka Vařeková a Pavlína Žižková v posádce kat. C spolu s Hodonínem. Čistá posádka veteránů kat. F - Luboš Zapletal, Edvard Kožušník, Radek Vyhnálek, Karel Nevřala, Martin Polášek, Laďa Řoutil, Zdeněk Baleka, Antonín Vykydal s kormidelníkem Františkem Lorencem také projela vítězně cílem a zanechala za sebou i mnohem mladší soupeře. Poslední, šesté vítězství, vybojovali Jan Drábek s Jiřím Urbanem na osmě veteránů kat. I.

Dorostenci nasadili letos do bojů o medaile 2 posádky. Čistá olomoucká loď Michal Bubniak, David Sklenář, Radovan Šolle, Ondřej Číhal, Erik Procházka, Jiří Mlynář, Jakub Kukač, Daniel Bartoš s kormidelníkem Jiřím Husičkou se do finále A neprobojovala a celkově obsadila 8. místo. Jejich kolegové Jan Paták, Martin Rygel, Filip Stolín a Jakub Štěpánek vytvořili společenství s veslaři z ČVK Brno a rvali se o vítězství. Bohužel, o 2 sekundy podlehli lodi Blesku Praha a dojeli na skvělém 2. místě.

Posledním naším želízkem v ohni byla osma juniorů. Jan Řezáč, Petr Čížek, Michael Grivalský, Vojtěch Kolomazník a Filip Snášel spolu s kolegy z Otrokovic a kormidelníkem Františkem Lorencem drželi do poloviny závodu vedoucí příčku. Ve druhé polovině trati ale začali ztrácet a dojeli si pro výbornou třetí příčku.

Umístění našich závodníků:

1. místo
8+ dky - Slepičková E., Hockaday, Rulfová, Holčáková, Grossertová, Hrubá, k. Lorenc + spol.
8+ jky - Slepičková J., Brokešová + spol.
8+ ž - Žižková + spol.
8+ žM kat C - Žižková, Večeřová, Vařeková + spol.
8+ mM kat F - Zapletal, Polášek, Vyhnálek, Nevřala, Baleka, Vykydal, Řoutil, Kožušník, k. Lorenc
8+ mM kat I - Drábek, Urban + spol.

2. místo
8+ dci - Paták, Rygel, Stolín, Štěpánek + spol.

3. místo
8+ jři - Řezáč, Snášel, Grivalský, Čížek, Kolomazník, k. Lorenc + spol.

Fotogalerie ZDE

6 vítězství na 108. Primátorkách | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz