5. Euro Open Masters Regatta Mnichov 2014

Ve dnech 25. – 27. 7. 2014 se naši veslaři kategorií masters utkali o evropské tituly na 5. Euro Masters Regattě 2014. Šampionát, který se koná jednou za čtyři roky, hostil tradičně německý Mnichov.

Do Olomouce putují celkem tři tituly a čtyři stříbra. O zisk první zlaté medaile se postarala posádka vedená Lubomírem Zapletalem spolu s Miroslavem Herzánem, Pavlem Skulou, Karlem Nevřalou, Vladimírem Haukem, Richardem Janákem, Janem Cinertem, Jiřím Makem a kormidelníkem Romanem Mrákavou. Zapletal, Herzán, Skula, Mak a Mrákava pak přidali ještě stříbro ve své kategorii na čtyřce s kormidelníkem.

Pozadu nezůstali ani Martin John, Zdeněk John, Radim Hlavica a Marek Vraštil, kteří vybojovali zlato na čtyřce bez kormidelníka v kategorii B, tedy závodníků věkového průměru od 36 let. Bratři Johnové byli nejaktivnějšími olomouckými závodníky, a kromě zlaté tečky si připsali ještě stříbro na čtyřce bez kormidelníka ve starší kategorii C, kterou jeli ve stejném složení. Dále pak usedli do čtyřky bez kormidelníka ještě spolu s Ladislavem Řoutilem, Edvardem Kožušníkem a s Františkem Lorencem i do čtyřky s kormidelníkem. Všichni společně nakonec i do osmy, doplnění dalšími moravskými veslaři. Tady už jim však štěstí tolik nepřálo a obsadili dvě čtvrtá a jedno páté místo. 

Své zastoupení měly i ženy. Pavlína Žižková a Vendula Večeřová startovaly dvakrát ve své stěžejní disciplíně dvojce bez kormidelnice. Ve své kategorii nedaly soupeřkám šanci a zvítězily. V kategorii mladších závodnic pak obsadily cenné druhé místo. 

V nedělním závodě mixovaných posádek pak přidal ve společenství stříbro Ladislav Řoutil na čtyřce párové a olomouckou sbírku tím ukončil. 

 
 
Přehled umístění:
 
1. místo:
2- WB: P. Žižková, V. Večeřová
4- B: M. John, Z. John, R. Hlavica, M. Vrašil
8+ D: L. Zapletal, M. Herzán, P. Skula, K. Nevřala, V. Hauk, R. Janák, J. Cinert, J. Mak, korm. R. Mrákava
 
2. místo:
2- WA: P. Žižková, V. Večeřová
4- C: M. John, Z. John, R. Hlavica, M. Vraštil
4+ D: L. Zapletal, M. Herzán, P. Skula, J. Mak, korm. R. Mrákava
4x mix E: L. Řoutil, P. Sláma, P. Svitáková, S. Michnová
 
4. místo:
8+ D: M. John, Z. John, R. Hlavica, M. Vraštil, E. Kožušník, L. Řoutil, D. Nenutil, P. Lorenc, korm. F. Lorenc
4- D: M. John, Z. John, E. Kožušník, L. Řoutil
2- B: R. Hlavica, M. Vraštil
 
5. místo:
4+ D: M. John, Z. John, E. Kožušník, L. Řoutil, korm. F. Lorenc
 
Kompletní výsledky ZDE.
 
 

5. Euro Open Masters Regatta Mnichov 2014 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2021 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz