4. Žaba Cup 2010

Uplynulou závodní sezónu jsme na loděnici slavnostně zakončili v sobotu 23.10.2010.

Za příjemného slunečného podzimního počasí jsme dopoledne odstartovali 4. ročníkem obnoveného závodu mixovaných čtyřek s kormidelníkem 4. ŽABA CUP 2010. Letos jsme se sešli ve velmi hojném počtu a přihlášeno bylo celkem 60 závodníků všech věkových kategorií z řad současných i bývalých veslařů. Nejrychlejší z 12 vylosovaných posádek projela cílem cca 250 m dlouhé trati za 0:45,45 min. a i přesto, že se jednalo o silnou posádku Vojta Schlimbach, Marek Vraštil, Jirka Slepička, Radek Vyhnálek s kormidelnicí Luckou Čermákovou, loňský traťový rekord zůstal nepřekonán. Kromě třech nejrychlejších posádek jsme tradičně ocenili i posádku nejpomalejší, dále jsme vyhlásili nejmladší, nejstarší, nejmenší i nejvyšší závodníky a posádky s nejnižším a nejvyšším věkovým průměrem. K pobavení nás všech přispělo také několik originálních dresů a na startu jsme tak mohli vidět postavičky Jů a Hele, Supermana i Superwoman, Námořníka, Zlatovlásku nebo třeba Sandy z Pomády.

V letošním roce jsme měli také tu čest udělit Čestné členství VK Olomouc třem členům oddílu, kteří se výraznou měrou zasloužili o dobré jméno olomouckého veslování. Jaromír Zapletal, Víťa Lakomý a Zdeněk Vičík patří k našim nejstarším členům. Jaromír Zapletal byl výborný veslař, člen legendární vítězné primátorské osmy z roku 1950 i dlouholetý funkcionář olomouckého oddílu. Bývalým výborným veslařem je také Víťa Lakomý, který působil též jako trenér, ale především si ho mnozí z nás pamatují za volantem a bez něj by si nedokázali dopravu lodí na závody téměř představit. Stejně tak byl úspěšným veslařem a reprezentantem Zdeněk Vičík, který po skončení své závodní činnosti plynule přešel na činnost trenérskou a té se věnuje prakticky do dnes. Jeho svěřenci získávali medaile jak na domácí, tak mezinárodní půdě a mezi jeho nejcennější trenérské úspěchy nesmazatelně patří titul juniorských mistrů světa na čtyřce s kormidelníkem z roku 1986.

Předání pamětních plaket pro tři výše jmenované se rád ujal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, který nás taktéž coby bývalý veslař přišel pozdravit. Všichni společně jsme pak přihlíželi spuštění klubové vlajky, čímž byla sezóna 2010 oficiálně ukončena. Volná zábava pokračovala tradičně u guláše. Večer pak proběhlo neformální setkání v klubovně. 

Podrobné výsledky najdete v příloze. Fotogalerie. 

4. Žaba Cup 2010 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz