3. Žaba Cup 2009

V sobotu 24.10.2009 jsme se za přítomnosti řady příznivců olomouckého veslování oficiálně rozloučili s uplynulou závodní sezónou.

Podzimní dopoledne jsme zahájili již 3. ročníkem obnoveného závodu mixovaných čtyřek s kormidelníkem - 3. ŽABA CUP 2009. Letos se na start postavilo celkem devět posádek, složených ze závodníků všech věkových kategorií. Nejrychlejší loď absolvovala trať v délce asi 250 metrů v rekordním čase 0:44,98 min. a její posádka jela ve složení Tomáš Vodák st., Pavel Skula, Petra Grohmannová, Pavlína Žižková a na kormidle Monika Šimková. Během závodů jsme mohli sledovat spoustu úctyhodných výkonů. Nejen mladší žactvo se statečně vypořádávalo s nástrahami nepárového veslování, Marek Nykl jel s takovým nasazením, až zlomil veslo, Pavel Skula se stal historicky prvním závodníkem se třemi vítězstvími v řadě. Kromě těchto výkonů a třech nejrychlejších posádek byla ceněna např. také originalita účastníků.
 
Předávání cen se ujal náš bývalý člen, v období svého aktivního veslování juniorský reprezentant, v současné době hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík. Společně s ním jsme pak přihlíželi spouštění klubové vlajky. Předseda klubu Ing. Zdeněk Toul prohlásil sezónu za ukončenou a pokračovala volná zábava u talířů s gulášem od kuchařského dua Tomáš Vodák a Pavel Smejkal...
 
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce.
 
Kompletní výsledky naleznete v příloze. Více také ve fotogalerii.
 
 
3. Žaba Cup 2009 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz