3. kolo ČP v jízdě na veslařském trenažéru Hradec Králové

V sobotu 10.1.2009 se naši veslaři zúčastnili 3. kola ČP v jízdě na veslařském trenažéru, které se poprvé konalo v Hradci Králové v příjemném prostředí hotelu Černigov.

Poměrně početná výprava si odvezla tři medailová umístění a celkem 10 osobních rekordů.

Mezi dorostenci se opět nejlépe dařilo Janu Smejkalovi, který si ve vylepšeném osobním maximu 6:39,7 min. dojel pro stříbrnou medaili. Petrovi Valčíkovi stačil nový osodní rekord na třináctou pozici, Jiřímu Veselému na 29. V sérii závodu pokračovaly juniorky, kde se představily Denisa Vraštilová s Barborou Řehořovou, které bohužel i přes zlepšení do medailových postů nezasáhly. V silné sestavě juniorů byl z olomouckých nejrychlejší Karel Běhal na pátém místě, který se jako jediný dostal pod hranici 6:30 minut. Jeho kolegové Jakub Vrána, Vojtěch Schlimbach a Vít Slavík si v osobních rekordech dojeli pro osmou, desátou a jedenáctou pozici. Dva zástupce jsme měli mezi muži lehkých vah. Přemysl Pazdera byl celkově třináctý, Jakub Weigel obsadil 24. pozici. V hlavní kategorii mužů uzavírali desítku nejrychlejších Josef Tetera na osmém, Jiří Došlík na devátém a Michal Diviš na desátém místě, závěr druhé desítky patřil Jakubovi Špaňhelovi. Ženy obsadily ve své hlavní kategorii první dvě příčky. Pavlína Žižková kromě prvního místa obdržela také cenu za nejlepší ženský výkon regaty a třetím vítězstvím v řadě si již nyní zajistila celkové prvenství v Českém poháru. Jana Vyhnánková, která v novém osobním maximu v těžkém souboji uhájila stříbrnou pozici, má v celkovém hodnocení poháru jisté druhé místo.

Pohárová série se uzavře posledním, čtvrtým, kolem 24.1.2009 v Děčíně. Vrcholnou akcí letošní trenažérové sezóny bude Mezinárodní mistrovství ČR, které se koná 7.2.2009 v Olomouci.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ZDE.

 

3. kolo ČP v jízdě na veslařském trenažéru Hradec Králové | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2023 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz