24. Mezinárodní mistrovství Rakouska v jízdě na trenažéru - Vídeň

V neděli 20. 1. 2013 odjela skromná výprava našich závodníků do Vídně. V rakouské metropoli se jim velmi dařilo a dovezli 3 mistrovské tituly, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili a řadu cenných umístění.

Již velmi časně se na start postavili závodníci veteránských kategorií, kteří tentokrát startovali na stejné délce trati jako na vodě - tedy na 1000 metrech. Mezi veteránkami kategorie A zahájila olomouckou sbírku medailí stříbrem Vendula Večeřová. Mezi veterány nechyběl Jiří Urban, který svoji kategorii závodníků nad 70 let opět ovládl a přidal pro klub první zlato.

Na stejnou vzdálenost závodilo také starší žactvo, kde jsme měli celkem početné zastoupení. Ročníky 1999 i 2000 tentokrát závodily společně. Mezi děvčaty téměř nedala soupeřkám šanci Adéla Truhlářová a díky svému vítězství přidala další zlato. Její kolegyně Valentýna Kolářová obsadila v mezinárodní konkurenci pátou příčku, jen o kousek dál, na sedmém místě projela cílem Barbora Prchalová, druhou desítku otevírala na 11. pozici Adéla Zdráhalová a neztratila se ani Veronika Chrbjátová na 16. místě. Chlapci startovali tentokrát dva. S konkurencí starších a zkušenějších se poprali jak Adam Zdráhal, kterému připadla konečná 10. příčka, tak Jiří Vaněk na 14. místě.

Na stupních vítězů stanuly také obě naše dorostenky, které do Vídně odjely. Ty startovaly také na stejné trati jako na vodě, na 1500 metrech. Rychlejší byla tentokrát Petra Láhnerová, která zvítězila před svojí kolegyní Michaelou Kidovou, ta si vybojovala bronz.

Sbírku olomouckých medailí završila stříbrem Pavlína Žižková, ktera tentokrát v hlavní kategorii žen nestačila na domácí reprezentantku, mistryni světa U23 v dvojskifu.

Fotogalerie:

Výsledky našich závodníků:

žačky starší:
Adéla Truhlářová - 1. místo
Valentýna Kolářová - 5. místo
Barbora Prchalová - 7. místo
Adéla Zdráhalová - 11. místo
Veronika Chrbjátová - 16. místo

žáci starší
Adam Zdráhal - 10. místo
Jiří Vaněk - 14. místo

dorostenky
Petra Láhnerová - 1. místo
Michaela Kidová - 3. místo

ženy
Pavlína Žižková - 2. místo

ženy masters kat. A
Vendula Večeřová - 2. místo

muži masters kat. E
Jiří Urban - 1. místo

 

24. Mezinárodní mistrovství Rakouska v jízdě na trenažéru - Vídeň | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz