11 sad medailí Z MČR v Račicích

Medailové žně prožívali olomoučtí veslaři ve dnech 1.–2.7.2023 na Mezinárodním mistrovství ČR v Račicích. Celkem 6 titulů mistra republiky, 1 stříbro a 4 bronzové medaile, to je fantastická bilance

uplynulého víkendu.

Dorostenkám se povedl zlatý hattrick. Vyhrály dvojku, čtyřku i osmu. Sestry Terezie a Viktorie Tenglerovy si pověsily na krk zlaté medaile celkem třikrát, jejich kolegyně Anežka Urbánková a Barbora Dostálová dvakrát.
Další zlato si veze čtyřka s kormidelníkem dorostenců Jakub Pavlita, Josef Zavadil, Ondřej Ptáček, Štěpán Doubrava s kormidelníkem Martinem Crhákem. Tato loď projela cílem s velkým náskokem a po právu si odváží zlaté medaile.
Že olomoucké juniorky umí jezdit osmu, to potvrdily nejen minulý měsíc vítězstvím na Primátorkách, ale i nyní na mistrovství republiky. Hana Hockaday, Amálie Drahotuská, Markéta Holčáková, Lucie Mrkvová, Michaela Uličná, Eva Slepičková a kormidelnice Ellen Grossertová spolu se dvěma kolegyněmi z Brna projely cílem suverénně na 1. místě. Eva Slepičková s Michaelou Uličnou zasedly ještě do reprezentační osmy a zvítězily i v závodě žen.

Stříbrnou medaili veze dvojka juniorek Amálie Drahotuská a Hana Hockaday.
O zbývající čtyři kovy, bronzové,  se postarali dorostenci na dvojce Langer a Weinlich, juniorky na čtyřce bez kormidelnice Hockaday, Mrkvová, Uličná a Slepičková, junioři na čtyřce s kormidelníkem Rygel, Bubniak, Stolín, Paták s kormidelnicí Grossertovou a senioři na čtyřce s kormidelníkem Kolomazník, Snášel, Grivalský, Řezáč s kormidelnicí Grossertovou.

Mistrovstvím v Račicích vyvrcholila první část závodní sezony. Nyní budou následovat reprezentační starty, Eva Slepičková a Michaela Uličná se připravují na juniorské mistrovství světa v reprezentační osmě.

Fotogalerie ZDE

11 sad medailí Z MČR v Račicích | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz