10. Žaba Cup a oslava 75. let založení olomouckého veslování

Příjemné podzimní sobotní dopoledne 15.10.2016 patřilo u příležitosti konce sezóny jubilejnímu ročníku závodů na čtyřce s kormidelníkem. Následoval plynulý přechod v setkání v rámci výročí klubu.

Letošní, již 10. ročník, se stal součástí menších oslav 75. výročí založení organizovaného veslování v Olomouci. Počasí nám přálo a na startu se tak sešlo pěkných deset smíšených posádek čtyřek bez kormidelníka. Závodili jak stávající, tak bývalí veslaři nejen z našeho klubu. Nejrychlejší byla tentokrát posádka ve složení Martin Polášek, Eda Bezděk, Blanka Vařeková, Lucka Truhlářová a kormidelnice Kateřina Češková. Zkrátka nepřišly ani posádky stříbrná, bronzová a nejpomalejší. Velmi pěknou tradicí se stalo také speciální dresování jednotlivých závodníků. Laťka se posouvá stále výš a stává se prakticky nemožné vybrat tu nejlepší masku. Ostatně, přesvědčit se můžete ve fotogaleriích.

Po vyhlášení výsledků závod jsme přistoupili k oficiálnímu ukončení závodní sezóny roku 2016, bya svěšena klubová vlajka a následovla volná zábava u piva a guláše, která plynule přešla až do odpoledních hodin.

Někteří vydrželi od rána, jiní si dali přestávku nebo využili slunečného počasí k tréninku, večer jsme se však všichni v hojném počtu sešli v klubovně a pokračovali v společenském setkání. Potkali se současní i bývalí členové klubu různých věkových kategorií, z různých koutů republiky... a příjemná atmosféra vydržela až do pozdních nočních nebo spíše brzkých ranních hodin. 

Fotogalerie ZDE

Fotogalerie Petr Prchal. 

10. Žaba Cup a oslava 75. let založení olomouckého veslování | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz