10. ročník Jarního běhu

a slavnostní zahájení závodní sezony 2018 spolu s křtem nových lodí proběhl v sobotu 14. 4. 2018. Za nádherného jarního počasí se na start postavilo rekordních 68 závodníků.

Vzhledem k úpravám terénu kolem loděnice a oplocení okolí jsme museli přesunout trať běhu zpět do Michalského výpadu. Kolo bylo o 100m kratší a měřilo 1650m. Mladší žactvo běželo 1 kolo, starší 2 kola a ostatní 3 kola. Letos se zúčastnilo 68 závodníků všech kategorií od přípravky po dospělé. Nejmladšímu účastníkovi bylo 9 let, nejstarší měl 46 roků.

Po vyhodnocení výsledků jednotlivých kategorií jsme pokřtili dvě nové lodě. Skif Sáry se jmenuje Jindra, nová čtyřka potom Štěpánka na památku naší kamarádky veslařky Štěpánky Gecové. Také byl šampaňským pokropen nový 9-ti místný tahač se jménem Vincek a motorový člun. Po slavnostním vztyčení vlajky už nastala volná zábava s tradičním skvělým gulášem.

V nadcházejících letech nás čeká velmi obtížná situace. Díky povodňovým opatřením přijdeme o zázemí řeky Moravy v Olomouci a budeme muset veslovat na náhradních vodních plochách. Což s sebou nese velké časové a finanční nároky. Proto uvítáme jakoukoliv pomoc ze strany rodičů a přátel olomouckého veslování, finanční, materiální, s dopravou....

Fotogalerie ZDE

10. ročník Jarního běhu | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2024 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz