100. Primátorky 2013

Úspěšný start na jubilejních 100. Primátorkách za sebou mají i naši veslaři. Závody se konaly v netradičním zářijovém termínu 20.-22.9.2013, kam byly přesunuty z důvodu povodní, které postihly Vltavu

na přelomu května a června.

Vzhledem k nabitému programu začal závodní program již v pátek a kromě univerzitních osmiveslic startovaly také párové osmiveslice mladšího žactva, ve kterých nechyběli v boji o medaile ani naši nejmenší. Hned tu nejcennější, zlatou, získala mixovaná posádka ve složení Tereza Michalčíková, David Mecka, Michal Piškula, Jan Malík, Matěj Lorenc, Dominik Šincl, Tereza Masařová, Markéta Zbořilová a kormidelník František Lorenc. Závodníci startovali na trati 1000 metrů, ale o vítězi rozhodla po dramatickém závěru pouhá 0,5 vteřina. Takový závod se pro všechny zúčastněné stal nejen obrovským zážitkem, ale také cennou zkušeností.

Sobotní program patřil postupovým jízdám hlavních kategorií dorostu, juniorů a dospělých, následně pak finálovým závodům veteránů. Zde jsme si připsali další tři vítězství. Nejprve zvítězily ženy veteránky na osmě v kategorii B Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Blanka Vařeková a kormidelnice Kateřina Hlaváčová, doplněné závodnicemi moravských oddílů. Druhé zlato přidala posádka mužů veteránů v kategorii D Martin John, Marek Vraštil, Radim Hlavica, Ladislav Řoutil, Zdeněk Baleka, Pavel Batěk, Lubomír Zapletal, Edvard Kožušník a kormidelník František Lorenc. Třetí vítězství patřilo posádce Jan Drábek, Jiří Urban, Milan Vyroubal, Vladimír Zapletal a kormidelník Roman Mrákava, doplněné závodníky moravských oddílů, kteří startovali v kategorii G.

Nedělní finálové jízdy zahájily úspěšně starší žačky, které byly letos součástí programu vůbec poprvé. Posádka ve složení Eliška Dosoudilová, Barbora Prchalová, Veronika Chrbjátová, Adéla Zdráhalová, Anna Hlaváčová, Valentýna Kolářová a Adéla Truhlářová spolu s přerovskými závodnicemi podlehla pouze domácí lodi Smíchova a z premiérového závodu si domů odvezla cenné druhé místo. Stejnou příčku obsadily ve velmi pěkném závodě také dorostenky Michaela Kidová, Petra Láhnerová, Nikola Raušová, Kristýna Spurná a kormidelnice Kateřina Domesová, které startovaly ve společenství s VK Blesk. Pozadu však nezůstali ani chlapci. Starší žáci v čistě olomoucké sestavě Jakub Bartel, Petr Němec, Vojtěch Janalík, Filip Rukriegel, Adam Zdráhal, Luboš Opluštil, Jiří Vaněk, František Hrubý, kormidelnice Hlaváčová K. vybojovali v silné konkurenci třetí místo, stejně jako Jakub Kuchař, Eduard Bezděk a Filip Hlavica ve společenství v závodě osmiveslic dorostenců. Poslední olomouckou finálovou účast si připsal Michal Kluka, který byl v posádce společenství s Otrokovicemi a Brnem čtvrtý. V závodě juniorek a žen byla původní čistá olomoucká posádka doplněna závodnicemi z Otrokovic, jmenovitě Pavlína Žižková, Vendula Večeřová, Lucie Čermáková, Blanka Vařeková, Tereza Dohnalová, Petra Grohmannová a kormidelnice Kateřina Domesová, a dojela na celkovém 8. místě. Naši zástupci startovali také v kategorii mužů. Jakub Vrána, Vít Komárek, Jakub Gefing, Lukáš Doležel, Jiří Herzán , Jan Bezděk a kormidelník Roman Mrákava bohužel neprošli tvrdým sítem rozjížděk a opravných jízd, takže do nedělních bojů již nezasáhli.

Fotogalerie ZDE

Kompletní výsledky ZDE.

100. Primátorky 2013 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2022 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz