Žactvu to v Račicích tříkrát cinklo

Stříbro a dvě bronzové medaile si vezou naši mladí závodníci z MČR v Račicích. Starší žačky byly úspěšné dvakrát, mladší žáci jednou.

Eva Slepičková startovala na skifu žaček třináctiletých a našla přemožitelku pouze v pardubické závodnici a po zásluze si odváží stříbrnou medaili. Čtyřka starších žaček Manová, Sitková, Grossertová, Holčáková s kormidelníkem Snášelem vybojovala bronzové medaile. Pro třetí medaili, také bronzovou, si dojel Ondřej Langer na skifu mladších žáků.
Další závodníci vybojovali v početném poli závodníku cenná finálová umístění a přispěli vydatnou dávkou bodů do pořadí v Českém poháru 2019.

Výsledky našich závodníků:

2. místo
1x žkys 13 -  Eva Slepičková

3. místo
4+ žkyst = MANOVÁ Daniela - SITKOVÁ Lucie - HOLČÁKOVÁ Markéta - GROSSERTOVÁ Ellen - SNÁŠEL Tomáš (c)
1x žcim 12 - Ondřej Langer

4. místo
4x+ žkyst = HOCKADAY Hana - LANGEROVÁ Nikola - SLEPIČKOVÁ Eva - GROSSERTOVÁ Ellen - HOLČÁK Jan (c)

5. místo
4x+ žcim  POSPÍŠIL Jan - DOUBRAVA Štěpán - KIDA Jakub - WEINLICH Maxim - SNÁŠEL Tomáš (c)
2x žciml.- WEINLICH Maxim - LANGER Ondřej
1x žkym 12 - Horáková Sabrina

6. místo
2x žkym - Karczubová Agáta, Horáková Sabrina

1x žcist14 - Paták Jan = 7. místo
4x+ žcis - ŠTĚPÁNEK Jakub - STOLÍN Filip - RYGEL Martin - PATÁK Jan - HOLČÁK Jan (c) = 7. místo
4+ žcis = ŠTĚPÁNEK Jakub - STOLÍN Filip - RYGEL Martin - ŠOLLE Radovan - HOLČÁK Jan (c) = 8. místo
4x+ žkyst= MANOVÁ Daniela - HOLČÁKOVÁ Markéta - HRUBÁ Vendula - ULIČNÁ Michaela - SNÁŠEL Tomáš (c) = 10. místo(z 26)
4x+ žcim   KYJEVSKÝ Štěpán - PAVLITA Jakub - SKOPAL David - VLČEK David - HOLČÁK Jan (c) = 13. místo
1x žkym 12 - Karczubová Agáta = 14. místo
4x+ žcis = ŠOLLE Radovan - BUBNIAK Michael - SKLENÁŘ David - KUKAČ Jakub - SNÁŠEL Tomáš (c) = 15. místo
1x žcis 13 - Kukač Jakub = 16. místo(z 25)

vložené závody:
2. místo - 8x+ mix žci/žkyst. - HOCKADAY Hana - HRUBÁ Vendula - BARTOŠ Daniel - HOLČÁK Jan (c) PATÁK Jan - RYGEL Martin - STOLÍN Filip - ŠTĚPÁNEK Jakub - LANGEROVÁ
3. místo - 8x+ mix žci/žkyml. Karczubová Agáta - HORÁKOVÁ Sabrina - PAVLITA Jakub - HOLČÁK Jan (c) KIDA Jakub - VLČEK David - POSPÍŠIL Jan - SKOPAL David - KYJEVSKÝ Štěpán
5. místo - 8x+ mix žci/žkyst. - SITKOVÁ Lucie - HOLČÁKOVÁ Markéta - ULIČNÁ Michaela - HOLČÁK Jan (c) SKLENÁŘ David - BUBNIAK Michael - ŠOLLE Radovan - KUKAČ Jakub - MANOVÁ